5 важливих нагадувань мамі про перші зубки малюка

17.11.2022
Педіатрія
5 важливих нагадувань мамі про перші зубки малюка

Маля кілька місяців тому з'явилося на світ. Перші тривоги пройшли: налагоджено годування, вивчено його звички. Тільки усі пристосувалися до нового устрою життя в родині, як здорова дитина виявляє занепокоєння вдень і погано спить вночі. Починаючи з 3-4 місяців, у немовлят можуть різатися перші зубки, і така зміна в поведінці малюка вказує на це. Педіатри називають ще кілька симптомів при прорізуванні зубів:

• Рясне слиновиділення

• Підвищення температури тіла до 38 °С

• Незвична примхливість та порушення сну

• Зниження апетиту

• Припухлість та почервоніння ясен

• Свербіж та бажання дитини прикусити предмети

Європейські та американські педіатричні асоціації дають кілька простих рекомендацій при прорізуванні зубів у малюків. Протягом кількох останніх років вони не змінювалися. Давайте згадаємо головні:

1. Мамина турбота та грудне молоко

Частіше беріть дитину на руки, прикладайте до грудей – це її заспокоює. При цьому намагайтеся максимально дотримуватися встановленого режиму сну.

2. Охолоджені іграшки-прорізувачі

Полегшення болю за допомогою жувальних іграшок є простим та ефективним методом. Пластикові або гумові охолоджені прорізувачі-гризачки повинні бути безпечними, еластичними та пружними. Не можна їх заморожувати, оскільки вони будуть надто твердими для ясен дитини. Такі прорізувачі не повинні містити всередині гель чи воду. Можна використовувати холодні спеціальні мочалки-джгути.

3. Масаж ясен

Найпростіший метод допомоги, який вимагає ретельної гігієни маминих рук. Легкими та ніжними рухами, що розтирають, потрібно масажувати ясна малюка. У міру появи зубів такий метод стає ризикованим для маминих пальців.

4. Прийом знеболювальних препаратів всередину

Для зняття гострих симптомів малюкам можна давати препарати на основі ібупрофену та парацетамолу. Використовувати їх можна короткий період, а не на постійній основі. Температура понад 38°С, рідке випорожнення, блювання, сильний біль вимагають звернення до лікаря, оскільки можуть бути симптомами іншого захворювання.

5. Застосування гелів для ясен

Позиція педіатричних асоціацій з цього питання не змінилася: гелі із вмістом місцевих анестетиків лідокаїн та бензокаїн не застосовуються у цивілізованому світі!

На що звертають увагу спеціалісти при застосуванні гелів для ясен? На 2 важливі моменти.

Перший стосується того, що через підвищене слиновиділення діючі речовини гелів швидко змиваються з ясен і потрапляють у шлунок дитини. Ці речовини можуть викликати токсичну реакцію (лідокаїн та бензокаїн) або алергічну (численні рослинні компоненти). Саме тому важливо підбирати гелі з безпечним складом діючих та допоміжних речовин.

Іншим важливим моментом є здатність гелю утримуватися на слизовій оболонці протягом тривалого часу для того, щоб встигнути подіяти та полегшити місцеві симптоми (запалення, біль, свербіж) у яснах.

Цим двом важливим критеріям відповідає ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗИНГ італійського виробника Ricerfarma.

Тому він був і залишається вибором № 1 європейських педіатрів серед протективних гелів.

Моносостав з безпечною та ефективною діючою речовиною - гіалуронат натрію (0,54%) полегшує процес прорізування зубів у малюка. Протективність гелю полягає в тому, що створюються найкращі умови для швидкого загоєння: зменшуються запалення, біль та свербіж.

Запатентована мукоадгезивна матриця створює максимальну біоадгезію (прилипання) гіалуронату натрію до ясен для тривалого терапевтичного ефекту. Утворюється щільна гнучка біоплівка, яка захищає ясна малюка.

Дитина вже після першого дня застосування спить спокійно, місцеві симптоми прорізування зубів помітно стихають.

ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗИНГ не містить глютена, лактози, штучних ароматизаторів, парабенів.

Він широко застосовується у педіатричній практиці Італії, Франції, Іспанії, Німеччини, Ізраїлю та багатьох інших країн.

Заказать сейчас