Берегите десны

Берегите десны

Наш контакт з навколишнім світом відбувається через порожнину рота, отже, саме там велика ймовірність розвитку запальних процесів, здатних привести до появи новоутворень.

Близько п'ятнадцяти відсотків новоутворень людського організму складають ракові процеси щелепно-лицевої ділянки (ЩЛД).

Важливе значення своєчасної діагностики даних патологій залежить не тільки від частоти випадків, але і від особливості перебігу цих форм раку.  Незважаючи на те, що пухлини ЩЛД легкодоступні для огляду і не потребують складних діагностичних методах, велика частина людей гине за короткий час, оскільки ця група пухлин відноситься до новоутворень високого ступеня онкогенности, які з великою швидкістю прогресують і рано дають метастази.

Розвиток раку слизових оболонок порожнини рота (СОПР) у чоловічої частини населення спостерігається в три рази частіше, ніж у жіночої.  У більшості випадків патологія зустрічається у людей у ​​віці після 60 роківУ віковій групі 40-45 років кількість хворих збільшується, і помітно знижується у тих, хто переступив 80 річний віковий рубіж.  Отриманий досвід дослідження злоякісних новоутворень показав, що у значної кількості пацієнтів вони утворюються на патологічно змінених тканинах.  У більшості випадків це тривалі запалення різноманітної етіології і передпухлинні стани.

Передпухлинний стан - мінливий стан, що переходить в рак в наслідок постійного трансформування властивостей клітин в небезпечну для організму сторону.

Щоб вчасно діагностувати і виявити патологію необхідно знати стану передраку СОПР, а також причини, що призводять їх розвитку.

Фактори, що призводять до розвитку передпухлинних станів:

1. Механічні дратівливі чинники: аномальний прикус, неправильне розташування деяких зубів, неякісне виготовлені протези, підвищене стирання зубів, шкідливі звички (тривале тримання в роті різних предметів).

2. Побутові хімічні дратівливі чинники: прянощі, тютюн, розчини етилового спирту високої концентрації.  Зокрема, тютюн чинить серйозний роздратування на СОПР.  Під час куріння в організм проникає близько 25% тютюнового диму, який містить понад 4000 різних хімічних сполук, в тому числі понад 40 канцерогенних речовин і не менше 12 коканцерогеннимі, що призводять до раку.

3. Виробничі дратівливі чинники: викид парів лугів, кислот та інші хімічні сполуки.

4. Постійне термічне травмування: занадто гаряча їжа, припікання губ під час куріння (в області згоряння тютюну температура досягає 40000 С), гаряче повітря на виробництві.

5. Атмосферні дратівливі чинники: вплив сонячних променів, пил, вітер, аерозоль солоної води при низькій температурі і підвищеній вологості повітря.

6. Біологічні дратівливі чинники: патогенні для людського організму мікроорганізми.

Однією з головних причин розвитку раку ЧЛО є неналежний стан порожнини рота, зокрема присутність зубів, уражених карієсом і протезів низької якості, гострі краї яких регулярно завдають травми слизовій оболонці тим самим приводячи до довго незагойним ран.

Найнадійнішим способом профілактики ракових процесів порожнини рота є запобігання факторів, здатних спровокувати їх розвиток.

 • Потрібно відмовитися від куріння сигарет і зайвого вживання алкогольних напоїв;

 • Намагатися уникати прямих сонячних променів;

 • Скласти раціон харчування багатий на клітковину і антиоксиданти.  Чи не харчуватися дуже гарячою і гострою їжею;

 • Ефективним профилактирующим засобом передпухлинних станів СОПР служить щоденний якісний догляд за порожниною рота, ліквідація зубів, уражених карієсом і усунення проблем з протезами.  У свою чергу обов'язково стежити за ротовою порожниною, щоб виключити травмуючого фактора, що руйнує слизову оболонку рота.

Для підтримки ясен у здоровому стані радимо звернути увагу на засоби лінійки ГЕНГІГЕЛЬ.

ГЕНГІГЕЛЬ має протизапальну, бактеріостатичну і протинабрякову дію.  Сприяє швидкому загоєнню ран і виразок.  Має клінічно доведену ефективність, безпеку.

 

Заказать сейчас