Чего ожидать когда родился малыш

29.07.2020
Педіатрія
Чего ожидать когда родился малыш

Народилася дитина.  Перші дні життя малюк абсолютно не буде схожа на карапузів, активно рекламованих в глянцевих журналах для батьків.  Шкірочка новонародженого червонуватого кольору, в зморшках, іноді покрита легким пушком, і мастилом, яка з часом змивається.  До чого ж ще варто бути готовим новоспеченим батькам.

Перший стілець.  Може привести вас в сум'яття.  Перші фекалії новонародженого мають зеленувато-чорний колір.  Утворюються з заковтує малюком навколоплідних вод під час вагітності.

Лущення шкіри.  Не варто панікувати і обдзвонювати всіх знайомих з криками, що шкіра малюка «злазить»!  Це нормальний процес, який відбувається на 2-3 день життя дитини.  Така реакція на сухе повітря за межами утроби матері.

Робота кишечника.  У новонародженого стілець може бути, як кілька разів на день, так і один раз в тиждень.  Це абсолютно нормально.  При цьому малюк може вести себе неспокійно і тужитися, але це зовсім не означає, що у нього запор.  Головне стежити за тим, щоб карапуз набирав у вазі і часто мочив памперси (понад 10 разів на добу).

Малюк буде голодним кожні 1,5 - 3 год. В перші місяці дитині не можна давати їжу більш калорійну, ніж материнське молоко або суміш для збільшення цих проміжків.

Малюк не буде спати всю ніч.  Зрозуміло, ваш малюк буде багато спати, але він також часто буде і прокидатися як би вам цього не хотілося.  Проміжки між годуваннями вночі, практично однакові з денними.

Малюк не бачить далеко.  У перші кілька тижнів життя немовля може зосередити свій погляд на об'єктах на відстані до 30 см. Це відповідає дистанції між особою матусі і дитини під час годування, і створює зміцнення зв'язку.  Для фокусування зору в ліжечку зазвичай вивішують різні іграшки і мобілі.

Купання малюка.  Це на розсуд батьків.  Фахівці рекомендують проводити гігієнічну ванну 1-2 рази в тиждень.  Для щоденного догляду обтирати дитину серветкою з кип'яченою водою.  Після зміни памперсів також проводити підмивання.  Для купання краще використовувати кошти без ароматизаторів та консервантів.

Карапуз галасливий!  Так, і це так.  Здавалося б, таке маленьке істота, а виробляє стільки шуму.  Крім як поплакати, малюк крекче, фиркає і сопе, частенько чхає.  Це відбувається тому, що носові проходи немовляти ще погано розвинені, вузькі і часто закупорюються слизом.  Потрібно періодично очищати носик спеціальним аспіратор.

Малюк багато плаче.  На даному етапі плач є єдиним способом спілкування карапуза з вами, тому налаштуйтеся на це.  Настане момент, коли малюк буде спілкуватися з вами посмішкою.  Методом проб і помилок ви навчитеся відрізняти кожен вид плачу.  А їх більш ніж достатньо: голод, перегрів, переохолодження, втома, самотність та інше.

Пупковий залишок.  Згодні, що пуповину залишок виглядає малопривлекательно, але не варто завчасно смикати за нього, щоб він відокремився.  Всьому свій час.  Краще слідкуйте за тим, щоб він був сухим і при необхідності обробляйте антисептичними засобами.

Колір очей.  Всі дітки народжуються з темно-синіми очима.  Згодом їх колір поступово змінюється, це залежить від кількості меланіну в передній частині оболонки ока.  Стрімко змінюється колір очей в період від 6 до 9 місяців.  У цей час можна спрогнозувати їх остаточний колір.

Перші 1,5 місяці.  Цей період у всіх однаковий.  Немовлята в більшості випадків сплять, поводяться неспокійно, плачуть, їдять.  І так день у день.  А ось по закінченню цього часу малюк «пробуджується», з'являється булькання, гуління і більше активних рухів.  Дитина починає вам посміхатися.

Малюк росте швидко.  Незважаючи на те, що цей період життя - один з найважчих для багатьох батьків, він проходить дуже швидко.  Попереду чекають нові «випробування».  І одне з них - прорізування перших зубів, який теж треба прийняти гідно.  І, щоб зустріти його у всеозброєнні рекомендуємо заздалегідь поповнити аптечку «швидкої допомоги» гелем ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ.  Засіб на основі високомолекулярної гіалуронової кислоти, основний природної складової слизової порожнини рота.  Містить спеціальну мукоадгезівную матрицю, міцно прилипає до ясен на тривалий час.  Застосовуючи ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ, Ви полегшите своїй дитині процес прорізування зуба, створите умови для швидкого загоєння і відновлення десенок.

Заказать сейчас