Молоко спасает зубы

18.09.2020
Педіатрія
Молоко спасает зубы

Медична асоціація давно визнала грудне вигодовування найкращим для розвитку дитини.  Унікальні особливості материнського молока робить його цінним для дитячого організму.

Не можна переоцінити дію грудного молока на розвиток зубного апарату малюка.  Воно містить компоненти, що підвищують імунітет порожнини рота, мінеральні речовини, які зміцнюють зубки.

В останні роки почала існувати точка зору про те, що грудне вигодовування може спровокувати каріозний процес.  Спробуємо розібратися, чи дійсно несе небезпеку природний процес годування для здоров'я зубок малюка?

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я багаторазово проводила дослідження, дані яких підтверджували, що годування грудьми надає на дитини позитивну дію.  Комунікація з мамою в період годування приносить дитині психологічний комфорт і відчуття безпеки.  Крім цього, молоко матері сприяє зміцненню фізичного здоров'я малюка.  Материнське молоко містить всі необхідні речовини для розвитку і зростання, плюс до всього, грудне годування сприяє формуванню правильного прикусу і є хорошою профілактичним заходом карієсу.  Годування грудьми - природний процес.  Самою природою визначено використання жіночих грудей для вигодовування свого потомства.  І малоймовірно, що хоч одна людина на планеті постраждав від такого годування.  Адже природою все продумано до найменших деталей.  І якщо розібратися, то людство вже давно б припинило існування, якби грудне молоко або довгий годування приносило шкоди організму.

Чому ж виникає думка про те, що грудне вигодовування впливає на появу каріозних зубів?

Найчастіше при проведенні досліджень не дотримуються правильної методології і термінів, що веде до помилкових результатів.  Зокрема, в одній науковій літератора діток, які перебувають на змішуванні вигодовуванні, зараховують до искусственникам, в іншій - немовлятам.

І таке переплетення призводить до невірних результатів.  Подібна накладка і послужила причиною твердження, що грудне вигодовування стимулює руйнування емалі і розвиток карієсу.  На практиці проблеми частіше виникають у дітей на штучному і смешенном вигодовуванні.  Насправді, материнське молоко і змішане харчування по-різному впливають на зубну емаль.

Більш того, дослідники іноді ігнорують і інші чинники, що призводять до пошкодження емалі зубів - це спадкова схильність, специфіка дитячого раціону харчування, якісна гігієна порожнини рота.  Всі ці складові також дають неточний результат.

Щодо материнського молока, то воно незамінний постачальник речовин, які сприяють зміцненню емалі: кальцію і фосфору.  З цього випливає, що грудне молоко не сприяє виникненню карієсу, а навпаки ремінералізующая зубну емаль.

А призводить до даної патології бактерії роду стрептококів, зазвичай виявляється в ротовій порожнині людини, яка і робить значний «внесок» в виникнення карієсу.  Активне розмноження цієї бактерії відбувається при низькій кислотності.  «Зараження» маленьких діток може статися від батьків або своїх старших братиків і сестричок, якщо відбувається користування загальним посудом і засобами гігієни.

Варто зазначити, що ймовірність карієсу у дітей на грудному вигодовуванні мінімальна, ніж на штучному, так як молоко в першому випадку підвищує рівень рН в порожнині рота, що створює перешкоду для розмноження бактерій.

Існує ще один фактор переваги материнського молока.  Якщо дитина правильно прикладається до грудей і правильно її смокче, молоко потрапляє безпосередньо в горло, не стикаючись з яснами і зубками.  А ті, хто п'є з пляшечок, схильні до ризику більше.  Суміш (молоко) потрапляючи в порожнину рота, створює сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів, що сприяє до руйнування зубної емалі.  Фахівці в цьому випадку рекомендують діткам, які перебувають на штучному вигодовуванні давати водичку після їжі.

Щоб попередити появу каріозних зубів у малюка, необхідно піклуватися про них з самого раннього віку.  Як тільки з'являться перші зубки, потрібно починати за ними доглядати.

По-перше, - це гігієнічна необхідність, а по-друге - формує корисну звичку дбати про чистоту зубів.  Якщо цю процедуру відкласти, то в порожнині рота почнеться заселення бактеріальної мікрофлори з подальшим розвитком запального процесу.  Вчасно розпочатий догляд за зубками, мінімізує виникнення карієсу молочних зубів.

Перша гігієнічна процедура при догляді за ріжучими зубками полягає в обтиранні їх чистою марлею складеної в кілька шарів, вологими серветками або ватними паличками, змоченими в кип'яченій воді.  Під час догляду, приділяйте увагу на область переходу від зубок до ясен.  При наявності у крихти декількох зубок обов'язково протирайте проміжки між ними, а також не забувайте і про жувальних поверхнях.  Протирати зубки і ясна розчинами, що містять спиртову основу категорично заборонено.

Для догляду при появі первинних зубок можна скористатися спеціальною щіткою-масажером, що одягається на палець.  Така зубна щітка має спеціальні пухирці, це дає можливість масажувати ясна малюка.  Щітка добре очищає порожнину рота, і видаляє наліт з зубної поверхні.  Адже під час прорізування зубів дитина дуже часто тягне в рот різні предмети, щоб їх пожувати.  Таким чином намагаючись усунути больові відчуття і дискомфорт.

Проводиться дана процедура регулярно: після кожного прийому їжі і ввечері перед сном, уважно очищаючи зубки, ясна і язичок.

Як правило, прорізування зубок для дитинки пов'язане з хворобливими відчуттями в роті.  Для полегшення стану малюка застосовують різні прорізувачі-масажери в формі іграшок, що привертають увагу дітей.  Але головний засіб в допомогу - ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ.  Гель при прорізуванні зубів має високий рівень безпеки.  У його складі немає консервантів, цукру, алкоголю, барвників.  У разі потрапляння всередину інактивується ферментами травного тракту.  ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ надає допомогу у відновленні ясен під час прорізування зубок, як молочних, так і постійних.  Швидко справляється з дискомфортом в ротовій порожнині виникли у малюка.  А також попереджає запалення і інфікування.

Заказать сейчас