Почему хрустит челюсть

Почему хрустит челюсть

Розмовляти, пережовувати їжу, позіхати - все це ми можемо робити завдяки рухливості нижньої щелепи, яка за допомогою м'язів і зв'язок прикріплена до черепа.  Іноді при русі нижньої щелепи можна почути хрускіт.  Такого роду неприємний симптом, може бути результатом багатьох факторів.  Виникнення цього явища може полягати як з індивідуальних особливостей будови кісток або фізіологічних процесів в організмі, так і збою в роботі тих чи інших систем.  Тому швидкого і одностороннього відповіді на це питання дати не можна.

Виділяють такі причини хрускоту щелепи:

1. У деяких випадках це є фізіологічною відмінною рисою людини, що супроводжується з раннього віку.  Хрускіт з'являється, якщо посилено починають працювати м'язи щелепи.  Особливість може проявлятися не тільки в конструкції кісток, а й стан м'язів.  Через зниження тонусу м'язів, вони більшою мірою розтяжні і еластичні, тому слабкіше фіксують з'єднання щелеп.  Все це призводить до клацань і хрускоту.  При відсутності інших симптомів надмірно хвилюватися не варто.

2. Іноді такі випадки трапляються у діток, у яких йде активне формування кісткового апарату.  Одночасно хрест може спостерігатися не тільки в щелепних, а також в інших суглобах.  В окремих випадках розвивається кісткова система зазнає дефіцит суглобової рідини, яка пом'якшує руху в місці з'єднання кісток.  Щоб зняти подібні прояви, і надати допомогу зростаючому організму, можна використовувати засоби, які допомагають синтезувати синовіальнурідину.

3. Хрускіт в щелепи може бути ознакою деяких серйозних захворювань, таких як ревматоїдний артрит і артроз.  Патологія супроводжується процесами запалення в кістково-хрящової тканини, що виникають в результаті інфекцій, травм або ускладнень після оперативних втручань.  Паралельно з нижньощелепним суглобом хвороба здатна торкнутися плечовий, ліктьовий або колінний суглоби.  Симптоми поповнюються скутістю м'язів, набряком, болем.

4. До цього явища можуть приводити стоматологічні особливості або недоліки.  Клацання в щелепи може бути наслідком неправильного прикусу, який починає своє формування ще в утробі матері.  Без своєчасного виправлення дефекту, патологія відбитися і на функціонуванні суглобів.  Плюс до всього, ця проблема вплине на стан зубів - підвищений стирання і на стан слизової рота (пошкодження ясен).

Також до появи хрускоту призводить неякісно підібрані штучні коронки, постановка великих пломб, відсутність зубів або неправильне їх розташування.

Профілактичними заходами є своєчасне лікування зубів з карієсом, перевстановлення пломб, протезів, корекція прикусу.

При наявності ран в порожнині рота, необхідно створити умови для їх якнайшвидшого загоєння і відновлення слизової порожнини рота і тканин пародонту.  З цим відмінно справляється серія засобів ГЕНГІГЕЛЬ.  Забезпечує швидке загоєння і відновлення м'яких тканин порожнини рота за рахунок субстанції, яка за складом максимально наближена до природних тканин пародонта.  ГЕНГІГЕЛЬ можна використовувати без обмежень за часом при хронічних захворюваннях.

 

Заказать сейчас