Симптомы гингивита

Симптомы гингивита

Відомо, що ураження тканин пародонту відноситься до числа серйозних захворювань і причиною number one передчасної втрати зубів. Передує йому гінгівіт – м'яка форма запалення ясен, але це досить поширена патологія. Статистика показує, її виникнення спостерігається у більшості жителів земної кулі. Дана патологія зачіпає до 75% дитячого та до 95% дорослого населення.

Небезпека гінгівіту полягає у формуванні вогнища запалення з приєднанням мікробної флори. З часом запалення опускається нижче і зачіпає підлеглі тканини, які утримують коріння зубів. Відбувається порушення функції зв'язкового апарату, оголюються корені зубів, вони стають чутливими, розхитуються і в результаті випадають із лунок. Також приєднується болючість ясен, галітоз.

Симптоми, на які варто звернути увагу на початковому етапі.

1. Кровоточивість ясен. При чищенні зубів відзначається незначна кровоточивість, яка після полоскання зникає. Можна спостерігати злегка помітний або тонкий обідок червоного кольору навколо зубів. Визначити кровоточивість можна по зубній пасті. Навіть мала кількість крові, змінить білий колір пасти на рожевий. Також проста вода набуває рожевого відтінку при полосканні рота.

2. Сліди крові на твердій їжі. При запалених яснах, мінімальний контакт з твердими продуктами харчування провокує кровоточивість. При загостренні захворювання невеликі сліди крові залишать слід на фруктах, а в окремих випадках навіть на хлібі.

3. Почервоніння і збільшення в розмірах ясенних сосочків. У нормі десни мають блідо-рожевий колір. При гінгівіті, дільниці, між зубами, набрякають, стають червонуватого, іноді синюшного кольору.

4. Поколювання і больові відчуття ясен під час їжі та чищення. Запалені ясна будуть болісно реагувати на зовнішні впливи.

5. Наліт біля десни. Гінгівіт супроводжує зростання мікробних колоній на нальоті з утворенням важкознищуваних біоплівок. Продукти життєдіяльності колонії дратують ясна. Також з часом недоочищений наліт твердне, перетворюється на зубний камінь, який механічно дратує ясна та погіршує перебіг захворювання.

6. Відходження десни від зуба. Це відбувається в результаті накопичення нальоту під слизовою. При гінгівіті десна відходить незначно, а при пародонтиті утворюються пародонтальні кишені, де продовжує накопичуватися значна кількість як м'якого, так і мінералізованого нальоту.

7. Галітоз. Поява зубних відкладень, як наслідок цього процесу – неприємний запах з ротової порожнини.

8. Нестача вітаміну С і вітаміну К, що призводить до порушення згортання крові, кровоточивість ясен, порушення цілісності слизової поверхні. Прогресування гінгівіту на початкових етапах і недопущення переходу в хронічне захворювання можна зупинити.  Крім регулярного відвідування лікаря-стоматолога можна порекомендувати регулярні полоскання засобом Генгігель гідрогель або точкове застосування Генгігель спрей.  Обидва засоби містять гіалуронову кислоту, яка значно знижує рівень адгезії зубного нальоту, утворення каменю, відновлює цілісність поверхні ясен і посилює щільність тканини, що дозволяє міцніше утримувати зуб і знижує ризик розвитку ясенної кишені.

Заказать сейчас