Вода из пластиковых бутылок

Вода из пластиковых бутылок

Всі ми настільки звикли вживати воду з пластикових баклажок, що часом навіть і не замислюємося безпечно це чи ні.  Сама вода в такій тарі, може і не містить ніяких шкідливих сторонніх речовин і при звичайних умовах зберігання пластик «не ділиться» з водою хімічними елементами.  А ось при нагріванні ємності трохи вище, ніж кімнатна температура активізується переміщення токсинів з бутля в рідину, яка в ній знаходиться.  Так чи варто пити бутильовану воду, виготовлену з пластику?

Перші пластикові контейнери для харчових продуктів беруть свій початок з 1947 року.  Але через вартість і порівняно низької споживчої якості були відносно рідкісні в вживанні.  Скло в цьому плані до пори до часу вигравало.

Однак в 50-х роках поліетилен, який на той момент був уже відомий практично півстоліття і використовується в певних галузях, отримав нову нішу для застосування.  Першими досягли успіху в справі просування пластика дослідники-хіміки Едмондс і Хілл на сьогодні неіснуючої компанії Phillips Petroleum (Філіпс Петролеум Компані) розробили промисловий синтез полімеру.  Отриманий ними поліетилен вже в 60-х роках почали активно використовувати при пакуванні різних продуктів.  Основний удар скляній тарі було завдано інженером Натаніель Уайет в 1973 році, який розробив технологію виробництва пляшок з поліетилентерефталату (РЕТ) відомого ще з початку 40-х років минулого століття.  Недорогий і легкий поліетилентерефталат підходив для повторної переробки.  Інтелектуальна власність Уайєта давала можливість пластиковим баклажки витримувати тиск газованої води всередині - і за короткий час РЕТ завоював ринок.  Всі пластикові пляшки, які ми бачимо на прилавках супермаркетів, - це та сама інтелектуальна власність.

Напевно кожен з нас звертав увагу, що практично всі вироби з пластика мають певний маркування на тарі приблизно такого вигляду: PETE (1), HDPЕ (2), PVС (3), LDPE (4), 5 (PP), PS (6  ), OTHER (7).  Що означають всі ці знаки?  Почнемо з нумерації.

1. PETE (1) - пластмаса ПЕТ з якої виготовляють пластикові баклажки для води, напоїв, що не містять алкоголь і соків.  Термін придатності даної посуду складає 1 рік при знаходженні без доступу прямих сонячних променів, після закінчення терміну вона починає виділяти токсичні речовини.  Посуд є одноразовою, її не можна мити гарячою водою.  При застосуванні повторно, в організм можуть проникнути деякі лугу і мікроорганізми, які небайдужі до ПЕТам.

2. HDPЕ (2) - поліетилен низького тиску.  Вважається одним з нешкідливих пластиків, який практично не виділяє небезпечні речовини.  Його використовують при виготовленні пакетованого молока, соку, більшості туристичних пляшок, пластикових кухлів.  Фахівці рекомендують при можливості, купувати воду в баклажках з ПНД.

3. PVС (3) - - полівінілхлорид.  Вважається самим шкідливим полімером.  З нього виготовляють сантехнічні труби, обшивку комп'ютерних кабелів.  ПВХ більш-менш несприйнятливий до прямих променів сонця.  Пластик містить небезпечний бісфенол-А, фталати, вінілхлорид.  Полівінілхлорид настільки дешевий, що виробники повинні берегти свою репутацію, щоб його застосовувати.  Загроза полягає в тому, що після десяти днів ємність починає виділяти вінілхлорид в продукцію, яка в ній міститься.  Тару з такого матеріалу досить просто відрізнити за ознаками навіть при відсутності мітки.  Для цього достатньо провести нігтем або зігнути упаковку - на лінії згину можна буде помітити білу смугу.

4. LDPE (4) - поліетилен високого тиску.  Вважається допустимим повторне його використання.  Даний пластик використовують для виготовлення багатьох видів упаковок і баклажок.  ПВД безпечний при контактуванні з водою.  Здатний витримати температуру до 1000 і удари.

5. 5 (PP) - поліпропілен.  Цей полімер має білий колір іноді напівпрозорі тони.  РР відносять до групи безпечних пластиків для харчової промисловості і використання в побуті.  Поліпропілен часто зустрічається в якості матеріалу для різних йогуртів та сиропів, дитячих пляшечок.  Контейнери, виготовлені з ПП термостійкий, не розтріскуються, витримують кип'ятіння.

6. PS (6) - полістирол.  Найбільш часто використовують при виробництві стаканчиків для кави, йогуртів і ємностей для фаст-фуду.  При повторному застосуванні виділяє речовини, що підвищують ймовірність виникнення злоякісних пухлин.  Ємності, виготовлені з такого полімеру не придатні для утримання в них гарячих, жирних продуктів, а також напоїв, що містять алкоголь.

7. OTHER (7) - до цієї групи відносяться полімери, які не включені до вищезазначених групи.  З нього виготовляють пляшки для діток, прозорі одноразові столові прибори, бутлі для кулера і багато іншого.  Можна користуватися кілька разів, після багаторазового миття або при нагріванні відбувається виділення бісфенолу А, який негативно впливає на головний мозок, на дітородну функцію і ендокринну систему.

У нашому побуті вироби виготовлені з пластику стали невід'ємною частиною нашого життя, і легко відмовитися від нього не вийде.  Однак можна постаратися мінімізувати шкідливий вплив на організм.

1. Всі пластикові контейнери потрібно використовувати відповідно до маркування (намагайтеся використовувати поліетилен низького тиску і поліпропілен).

2. Не варто купувати питну воду в пластикових упаковках, які перебували під прямими сонячними променями, а ще краще купуйте напої в скляній тарі.

Так чи інакше ми пов'язані з вживанням води з пластикових пляшок.  А так як багато хто з них виділяють певні токсини, потрібно потурбуватися про те, щоб порожнину рота не мала патологічних процесів слизової оболонки, так як вона виконує бар'єрну функцію запобігаючи проникнення різних антигенів: мікроорганізмів, вірусів, канцерогенів.

Серія засобів ГЕНГІГЕЛЬ є відмінним помічником для регенерації тканин пародонту.  Можна безпечно і ефективно застосовувати тривало, до повного зникнення симптомів захворювання, при хронічних запальних процесах.  Засоби лінійки ГЕНГІГЕЛЬ зроблені із застосуванням сучасних європейських технологій.

 

Заказать сейчас