Зубные камни

Зубные камни

Камені і темний наліт на зубах турбують насамперед через неестетичний вигляд. Однак це - найменше, чим можуть завадати відкладення. Карієс і запалення ясен – ось до чого призводить наліт.

На щастя, впоратися з утвореннями зараз просто. Досить регулярно відвідувати свого стоматолога і проводити професійну чистку. Зупинимося докладніше, як утворюються і чим небезпечні відкладення на зубах.

Зубні камені – твердий, щільний мінералізований наліт з локалізацією в районі шийок зубів. Переважно активно спостерігається скупчення з внутрішньої сторони нижніх різців.

Відкладення на 80% складаються з неорганічних елементів, і на 20% - з органічних.

Хоча час формування твердого нальоту у різних людей варіює від 3 до 9 місяців (це залежить від рівня гігієни і складу слини), сам процес утворення однаковий і складається з п'яти етапів:

1. Поява тонкої оболонки (пелікули), через 20-30 хвилин після гігієни зубів. Оболонка складається з компонентів слини, і служить для захисту коронок від агресивних речовин.

2. Утворення нальоту. Через 2-3 години після появи пелікули до неї починає прикріплятися м'який, нещільний наліт, що складається із залишків їжі, компонентів слини і мікроорганізмів.

3. Виникнення зубної бляшки. Процес запускається, якщо не видалити м'який наліт протягом 12-48 год. Бляшка прикріплюється до поверхні зуба, завдяки ензимам – спеціальним ферментам, які виробляються бактеріями. Поступово ущільнення просочується мінералами і твердне.

4. Формування каменю. На 2-3 добу, починається процес мінералізації бляшки. Бактерії, що містяться в зубних відкладеннях, притягують мінерали і наліт твердне. На це йде приблизно 2 тижні.

5. Збільшення кількості відкладень. При звапнінні, тверді утворення накопичуються досить швидко. На нерівну поверхню коронок зубів швидко приєднуються нові колонії бактерій. Виділяючи токсини, провокують інфікування ясен. При запаленні виділяється велика кількість зубоясневої рідини, що містить білки і солі, які насичують наліт.

Головним чинником появи зубних каменів є неякісна та несвоєчасна гігієна порожнини рота.

Однак, є й інші причини, які, разом з неналежною гігієною, провокують формування каменів:

1. Використання неякісних засобів гігієни. Щітка для чистки зубів має бути з штучної щетини. Паста з рівнем абразивності 50-80 одиниць.

2. Неправильне харчування. М'яка, багата вуглеводами їжа «прилипаючи» до зубів - відмінне живильне середовище для мікробів.

3. Шкідливі звички. Куріння, міцна кава і чорний чай згубно впливають на стан зубів. Наліт у таких людей накопичується набагато швидше.

4. Порушення рівня кислотності порожнини рота. При скачках кислотності слини відбуваються активні процеси по утворенню каменів на зубах.

5. Дефекти зубного ряду. При неправильному прикусі зубні відкладення формуються досить швидко, так як між викривленими коронками більше місць для скупчення нальоту.

6. Встановлені незнімні конструкції. У просвітах динамічно утворюються бляшки.

7. Ендокринні захворювання. При даних патологіях змінюється склад слини та її кислотність.

8. Прийом медикаментів. При тривалому вживанні деяких антибактеріальних препаратів порушується склад слини, її pH і виділення, що призводить до появи відкладень.

Визначити наліт на зубах не становить труднощів. При знаходженні його на внутрішній стороні коронок досить провести по них язиком і відчути шорстке ущільнення біля десни. Якщо відкладення знаходяться на передній поверхні зубів, то побачити їх можна візуально.

Однак, якщо відкладення розташовуються в ясенних кишенях, про їх наявність можна судити за наступними симптомами:

• кровоточивість;

• набряк і запалення;

• свербіж;

• неприємний запах з рота;

• змінений колір емалі.

А також, хворобливість ясен при натисканні, чищенні. При глибоких парадонтальних кишенях – підвищена чутливість зубів.

В залежності від локалізації, існують два види зубного каменю: над'ясенний і піддесневий. Під'ясенні відкладення небезпечніші над'ясенних. Вони призводять до пародонтиту, руйнування зубоясневих зв'язок, опущення ясен, розхитування і втрати зубів.

Видалити камінь, не нашкодивши зубам і яснам, можна тільки в стоматологічній клініці, де застосовують багато способів професійного очищення зубів. Найчастіше застосовують не один метод, а комбінацію декількох: для досягнення кращого результату.

Крім неестетичного виду, запущені мінералізовані відкладення призводять до наступних наслідків:

• неприємного запаху з ротової порожнини;

• демінералізації емалі;

• карієсу;

• гінгівіту;

• пародонтиту;

• опущення ясен;

• розхитування зубів;

• стоматиту, кандидозу, виразок;

• загострення хронічних захворювань.

Ось чому необхідно регулярно проводити професійну чистку порожнини рота. Для попередження швидкого повторного утворення твердого зубного нальоту необхідно виконувати наступні правила після зняття каменів:

 • виключити з раціону продукти харчування які містять пігменти, що призводять до фарбування емалі;

 • відмовитися від куріння;

 • придбати нову зубну щітку;

 • щітка повинна бути з м'якими ворсинками, а зубна паста з низьким рівнем абразивності;

 • використовувати ополіскувачі з трав'яними зборами;

 • при призначенні протизапальної терапії, обов'язково виконувати вказівки лікаря.

 Ідеальним засобом для відновлення слизової порожнини рота і ясен після процедури зняття зубного каменю, є засіб на основі гіалуронової кислоти Генгігель Гідрогель.  Підходить для щоденного використання в якості підтримуючого і профілактичного засобу.  Генгігель Гідрогель забезпечує комфортний стан порожнини рота.  Зручний в застосуванні.  Готовий для вживання розчин, не потрібно розводити.  Безпечне полоскання протягом 2 хвилин.

Заказать сейчас