ЧТо такое трансжиры

ЧТо такое трансжиры

Сьогодні ми торкнулися дуже цікаві «продукти харчування» - маргарин та інші трансжири. Важко сказати, що вони є продуктами харчування, і ми за допомогою цієї статті спробуємо вас переконати.

 «Вони продаються в кожному магазині, про них говорить реклама, їх хвалять через вміст ретинолу - вітаміну А, Е. Виготовляються вони з рослинних компонентів, їх можна споживати навіть вегетаріанцям! » - тільки кілька аргументів за якими здавалося б вони не є шкідливими. Але давайте розберемося ...

Перший раз про шкоду транс жирів заговорили в місті Тіберон (Штат Каліфорнія, США). Правильніше слід сказати що не «заговорили», а обмежили їх використання в ресторанах. Пізніше таке рішення прийняли і влади Нью-Йорка (США). В обох випадках, влади посилалися на те, що транс жири є фактором ризику серцево-судинних захворювань.

Слідом за цим, на упаковках продуктів харчування в магазинах стали позначати, що вони містять трансжири. Таким чином покупця з'явився вибір.

У Канаді захотіли піти далі і оголосила про заборону трансжирів.

А як же ситуація має бути у нас? Як далеко проник маргарин та інші такі речовини в наше життя? Почнемо з того, що ми вже не помічаємо, куди вони використовуються масово.

Навіть якщо рослинне масло є корисним, воно не витримує високих температур як вершкове масло або свиняче сало. Таким чином, при високій температурі воно руйнується з утворенням токсичних речовин.Якщо ви любите смажене або печене тоді найкраще використовувати класичні тваринні жири!

Як з'явилися трансжири?

Маючи на увазі, що насичені жири підвищують рівень холестерину, а полінасичені рослинні жири витримує високих температур, харчова промисловість зробила хитрий крок. Таким чином, полінасичені жири проходять спеціальну хімічну обробку (часткове гідрування).

В результаті гідрування, ненасичені жири, взаємодіють з воднем під виглядом газу при високому тиску з використанням нікелевого каталізатора.

Нові продукти стали привабливою альтернативою навіть для жирів тваринного походження. Їх почали використовувати при смаженні, для приготування хлібобулочних виробів. Так з'явився і знаменитий маргарин, в «позитивні» властивості якого багато хто вірив багато часу, а деякі і зараз абсолютно впевнені, що маргарин є корисніше, ніж вершкове масло.

Цісжіри стали трансжирами

Навіть якщо маргарину судили блискуче майбутнє, вчені помітили що під час гідрування ненасичених жирів в напівнасичені, подвійні зв'язку які залишалися в кінцевому продукті змінювали свою конфігурацію з «цис-» в «транс-«. Транс-жири через безліч подвійних зв'язків з транс конфігурацією ставали міцнішими. Ось чому вони тверді.

Маргарин і трансжири зробили справжню революцію в харчовій промисловості. Їх додавали в усьому (печиво, пиріжки, картопля пай, чіпси, хліб і маргарин).

Здавалося, що це відкриття змінить світ, адже ми замінили насичені жири (які вважалися шкідливими) напівнасичення і все!

Маргарин підвищує ризик серцево-судинних захворювань

Трансжири - шкідливіше тварин тригліцеридів { {1}} Але в 80-ті роки, ця ілюзія почала потихеньку розсипатися. Голландські вчені помітили, що скандинавські народи споживають більше насичених жирів в порівнянні з американцями, але страждають менше серцево-судинними захворюваннями в порівнянні з останніми. Ще тоді вони припустили, що і гідрогенізовані жири не такі прості, як здаються.

Для того щоб встановити який шкоду трансжирів, голландці зробили експеримент з 3 групами людей. Перша група харчувалася виключно мононенасичені жири, друга - насиченими, а третя - транс жирами.

Підвищений рівень поганого холестерину у людей харчується насиченими жирами Герасимчука сенсацією. У порівнянні з ними, у людей намагається трансжирами, ситуація була просто критична!

Потім про шкоду маргарину та інших трансжирів заговорили голосніше .. Суспільство заворушилося, і почали піднімати архіви. Виявилося що жінки, які споживали більше печива, тістечок, білого хліба і деякі види маргарину, вводили в організм більшу кількість трансжирів і таких чином страждали частіше хворобами серцево-судинної системи. Аналізуючи зразки крові, вчені помітили підвищення концентрації поганого холестерину в крові, зниження розумових здібностей.

Харчова промисловість, крім трансжирів, розширює коло застосування кукурудзяної та соняшникової олії, масла генетично модифікованої сої, І до небезпеки для серцево-судинної системи додалися порушення в білковому обміні. Порушення синтезу білка в першу чергу позначається на швидко оновлюваних тканинах - слизових оболонках. Багато людей, активно вживають в їжу фаст-фуд, багатий шкідливими компонентами, відзначають почастішання запалень в інтимній сфері, погіршення стан ясен і як наслідок - зубів.

 

Що робити? Вплинути на якість продуктів харчування непросто. Не кожен готовий повністю переходити на органічні продукти. Є більш просте і ефективне рішення - спеціальний засіб для зміцнення ясен ГЕНГІГЕЛЬ. Систематичне його вживання допоможе зберегти ясна і зуби в здоровому стані. Читайте більше на нашому сайті.

Заказать сейчас