Состав слюны

Состав слюны

Слина - це суміш секретів трьох пар великих і багатьох малих слинних залоз. Щодня проводиться 1400-1500 мл слини. У стані спокою 70% слини утворюється піднижньощелепних слинних залоз, 25% - привушної, 5% - під'язикова і малими слинними залозами.

У порожнині рота слина виконує травну функцію, а також захисну і трофічну для емалі зуба. Пом'якшення і початкова витоку їжі ферментами також забезпечує слина. Склад і співвідношення органічних і неорганічних речовин в слині в нормі залежить від віку, характеру їжі і істотно змінюється при захворюваннях.

Органічні речовини, що входять до складу слини, досить різноманітні: білки, амінокислоти, сечовина, вуглеводи, холестерин, жирні кислоти та ін.

неорганічні компоненти слини представлені анионами хлоридів, бромідів, фосфатів, бікарбонатів, роданидов т.д., катіона¬ми Na, Ca, Мg і т.п., вони потрапляють в слину основному з крові.

Слина містить більше 50 ферментів. Одні з них секретуються слинні залози, інші надходять з крові і слущенних клітинних елементів.

ферментної активністю слини і співвідношення між окремими ферментами змінюються не тільки при патології порожнини рота, і при багатьох інших захворюваннях. Так, зміст α-амілази в змішаній слині підвищується при пародонтозі, дріжджовому стоматиті, цукровому діабеті, віраз¬ковій виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічному панкреатиті. Активність еластази в змішаній слині підвищується у хворих гінгівітом, пародонтитом.При запальних процесах в порожнині рота активність лужної фосфатази змішаної слини корелює з тяжкістю захворювання. При закислення слини і некомпенсованому кариозном процесі активність лужної фосфатази зменшується при запальних процесах (гінгівіті, пародонтиті і т.д.) активність кислої фосфатази в слині підвищується. У осіб з високою актівністю цього ферменту відзначена стійкість до карієсу.

 

Так людський організм намагається врятувати зуби при хворих яснах. Допомогти мудрому організму можна, застосовуючи засіб ГЕНГІГЕЛЬ, що має в своєму складі гіалуронову кислоту і мукоадгезівний комплекс. Уже через місяць застосування не тільки значно зміцнюється ясна, але і поліпшується склад слини, нормалізується вміст слинних ферментів, що сприяє повному переварюванню їжі і профілактиці карієсу. Більше читайте на нашому сайті.

Заказать сейчас