Эффект Моцарта

Эффект Моцарта

Офіційною медициною доведено, що класична музика робить нас емоційнішими та приємнішими у спілкуванні, знижує тиск, допомагає нічному засипанню, полегшує біль, робить нас розумнішими, знижує тривожність, зміцнює пам'ять, допомагає вибудовувати здорові стосунки з соціумом, розслаблює.

Класичні мелодії – це музичний фон. Вона може викликати посмішку навіть у найсуворішої людини, допомагає розкритися і згадати найзначніші емоційні переживання. Класика сприяє кращому засинанню навіть у тих, хто постійно відчував труднощі зі сном. Рекомендується зупиняти вибір на мелодіях з низькими нотами та спокійними ритмами. Також музика допомагає контролювати своє емоційне тло, допомагає стримуватися у скрутну хвилину.

Післяопераційні хворі відзначають зниження болю внаслідок прослуховування класичних творів та відзначають приплив сил. Рекомендовано спокійними класичними мелодіями допомагати реабілітувати пацієнтів.

Прихильники класичної музики, як правило, розумніші за своїх одноплемінників, які обирають інші музичні напрямки. Широта та багатство музичного ряду сприяє розвитку двох півкуль одночасно. І це доведено у дослідженнях. IQ випробуваних зростав на 10 балів після прослуховування 10-хвилинного сонета Моцарта. І хоча оточуючі скептично ставляться до Ефекту Моцарта, не завадить дорогою працювати послухати щось із класики.

Крім цього, в експериментах спостерігався ще й ефект Бетховена. Творіння цього композитора сприяли поліпшенню пам'яті людей.

Якщо попередні твердження, можливо, і надумані, навряд чи хтось заперечуватиме, що класика заспокоює, зменшує тривожність та гнівливість.

Навіть заради цього варто інколи прослуховувати безсмертні твори!

Читайте інші статті на цьому веб-сайті.

Заказать сейчас