Как социальная жизнь меняет нашу микрофлору

Как социальная жизнь меняет нашу микрофлору

Кожен контакт рук з поверхнею, рукостискання призводить до невеликої зміни мікрофлори - спільноти маленьких мікроорганізмів, що населяють нашу шкіру. Мікрофлору можна порівняти з музикою: у нас є постійна колекція, але іноді ми обмінюємося файлами з іншими. Намагаємося не наближатися до людини, щоб не отримати файл з вірусом. Невелика кількість файлів з поломками наша антивірусна система (імунітет) знешкоджує, але велика кількість може призвести до непридатності всю «музичну установку». Так що з усією впевненістю можна соціальні зв'язки називати мікробіотичними, в ході яких ми передаємо один одному переважно корисних мікробів, взаємно тренуючи імунітет.

Люди, які довго співіснують поруч, узагальнюють мікробіом. Так дослідження мікрофлори мешканців одного під'їзду показало його схожість. Велике дослідження з прикладу шимпанзе продемонструвало, що мікробіом переміщається більше горизонтально (між сусідами і друзями), ніж вертикально (у спадок). Коли тварини активніше взаємодіяли одна з одною, їх мікробіом зрушувався. А найтовариські індивіди мали найбагатший мікробіом, що збільшувало їх шанси на виживання, тому що якісна мікрофлора – це і повнота засвоєння поживних речовин, і вироблення вітамінів у шлунково-кишковому тракті, і опір патогенним збудникам. Це дослідження дозволило зробити важливий висновок: механізм передачі мікробів шляхом фізичного контакту сприяє виживанню виду, оскільки у разі передачі мікрофлори у спадок нестачу якогось виду важливих корисних мікробів неможливо було б заповнити.І відразу ж можна зробити другий висновок: спілкування зі здоровими щасливими одноплемінниками робить щасливішим і здоровішим за тебе самого. І навпаки: якщо обертатися в колі маргінальних людей, схильних до депресії зі слабким здоров'ям, рано чи пізно їх мікробіота завоює твій організм і змінить твій обмін речовин.

У наші дні спілкування людей між собою та взаємний обмін мікрофлорою буває надмірним і не завжди бажаним. Наприклад, у пунктах харчування здоров'я кухарів не завжди є ідеальним. Для зниження ризику отримати погану мікрофлору зміцніть свою «броню»: цілісність ясен. Є чудовий засіб Генгігель. Читайте на сайті GENGIGEL.UA, шукайте в аптеці!

Заказать сейчас