Генгігель при гінгівітах: фокус на відновлення тканин

Генгігель при гінгівітах: фокус на відновлення тканин

З таким захворюванням слизової оболонки рота, як гінгівіт, стикалася кожна людина. Запальний процес може бути спровокований різними причинами: соматичним захворюванням, травмою ясен, носінням брекетів чи зубних протезів, дефіцитом вітамінів, курінням чи вагітністю. Кровоточивість, припухлість та біль у навколозубних тканинах може тривати кілька днів на невеликій ділянці зубів, а може й довше, захоплюючи великі ділянки слизової оболонки. Гострий гінгівіт не становить небезпеки та особливих труднощів у лікуванні, звичайно, якщо з'ясовано або усунено причини його появи. Погані справи з хронічним гінгівітом, який непомітно для людини прогресує в пародонтит і викликає незворотні руйнування сполучної тканини та альвеолярної кістки.

«Гігієна, гігієна та ще раз гігієна», – кажуть лікарі-пародонтологи. Дійсно, у здоровому стані мікрофлора в ясенних борознах мінімальна, її населяють переважно грампозитивні стрептококи. Здорові ясна рожевого кольору, пружні та тверді. При зростанні запального процесу у шийки зуба різко змінюється мікросередовище біоплівки, що обволікає зуби, формується кератинізована слизова оболонка. Збільшується кількість різноманітних бактерій, зсувається нормальний баланс і мікрофлора замінюється на патогенну. Запалення призводить до почервоніння, болю та кровоточивості ясен навіть після легкої механічної стимуляції.

  При прогресуючому запальному процесі пародонтальна борозна, яка в нормі має глибину 1-3 мм, заглиблюється і перетворюється на пародонтальну кишеню глибиною понад 4 мм. Але найбільш згубні руйнування відбуваються в тканинах слизової оболонки ясен: вони стають пухкими і набувають губчастої консистенції. Саме ці непоправні втрати провокують незворотні явища у сполучній тканині.

Який алгоритм дій необхідно здійснити?

У першу чергу необхідно видалити зубний наліт та ясенну біоплівку, що стане поштовхом для відновлення нормальної мікрофлори. Консервативне лікування зазвичай включає професійне чищення зубів ручними або ультразвуковими інструментами з подальшою суворою гігієною ротової порожнини в домашніх умовах. Застосовуються місцеві кровоспинні засоби та протимікробні препарати. Вони використовуються як частина терапії і включають системні антибіотики або місцеві протимікробні засоби. Спеціальні зубні пасти та рідини для полоскання пригнічують ріст біоплівки зубного нальоту. Ці антимікробні заходи не можуть тривати довго – максимум 2 тижні.

Другим важливим етапом лікування є відновлення сполучної тканини пародонту. Як це здійснити? Застосовувати препарати, які:

1. Створюють умови для активації природної регенерації слизової оболонки.

2. Поставляють будівельний матеріал для поновлення ушкоджених тканин.

З цими важливими завданнями справляється ГЕНГІГЕЛЬ, який містить гіалуронат натрію. Високомолекулярний гіалуронат натрію завдяки біоадгезивним властивостям надовго прилипає до слизової оболонки. На запалених тканинах пародонту утворюється захисна біоплівка: формується мікросередовище, що не дозволяє розмножуватися патогенним мікроорганізмам. Їхні ушкоджуючі агенти, що викликають або підтримують запалення, не надають свого згубного впливу на тканини. Починається активація фізіологічного відновлення тканин: значно покращується загоєння та зменшується його час.

Крім того, високомолекулярний гіалуронат натрію у ГЕНГІГЕЛІ підтримує баланс міжклітинної рідини. Саме по ній, як по річці між острівцями, відбувається доставка необхідних речовин до клітин (острівців) та виведення відходів життєдіяльності. Це особливо актуально для вологих поверхонь, таких як слизова оболонка.

Важливими принципами застосування ГЕНГІГЕЛЯ є:

• використання після проведення гігієнічних процедур ротової порожнини

• правильний вибір лікарської форми: збільшення концентрації високомолекулярного гіалуронату натрію сприяє підвищенню адгезивних властивостей ГЕНГІГЕЛЮ.

Заказать сейчас