История снеговика

08.12.2021
Педіатрія
История снеговика

Сніговик ніколи не замерзає. Як і хвойні дерева, він є мовчазним свідком зими. Ми розглянемо сніговика як фантастичну істоту, яка з якоїсь причини супроводжує нас щороку і зустрічається навіть у тих країнах та культурах, які, безперечно, не знають снігу. Звідки взялося слово "сніговик" і що воно означає? Чи маємо ми асоціювати сніговиків лише з грою у сніжки? Виявляється, його історія набагато складніша, ніж її ліплення!

Сніговик - це, безперечно, антропоморфна скульптура, зроблена зі снігу. Перша згадка про звичай ліпити сніговиків відноситься до XIV століття і належить італійцеві Мікеланджело Буонаротті. Однак дуже сумнівно, що такий простий символ, який привертає уяву, не міг бути створений набагато раніше. З малюнків і документів, що дійшли до наших днів, сніговик на початку виглядав у вигляді стовпа, у верхній частині якого були позначені очі і рот, а з боків прикріплені руки різної довжини. Перша ілюстрація, виявлена ​​в бібліотеці Гаазі, зображує знищення ідола - розплавлення його над киплячою водою. Це породило теорію про те, що в середні віки сніговиків знищували, як сьогодні Масляну, щоб відзначити кінець зими.

Перші снігові постаті у деяких частинах Європи зображувалися злісними, жорстокими монстрами великих розмірів. Це закономірно, оскільки в ті часи зими були холодні і завдавали чимало лиха. Очевидно, і з'явилося переказ, що снігові творіння несуть загрозу для людини.

Але так було не скрізь. У християнстві існувало повір'я, що снігові чоловічки – ангели, здатні передати прохання людей Богу.Тому при ліпленні сніговиків люди шепотіли свої найпотаємніші бажання. Тільки в цьому був суттєвий мінус. Потрібно було чекати на прихід тепла, коли талий сніг повертався на небеса.

Тільки в XIX столітті сніговики стали ліпити з 3 куль, що символізують голову, тулуб і ноги. У цей же період снігові чоловічки перестали служити оберегами від злих духів і перетворилися на персонажів новорічних свят.

У європейських та північноамериканських культурних колах прийнято прикрашати сніговика вугіллям (очі, рот, гудзики), морквою (ніс), а руки робити з палиць, як у опудала. Сніговикам часто дарують мітли. Найкращим головним убором вважається циліндр, що чомусь асоціюється з сажотрусом, а значить, з грубкою, теплом. В інших культурах на голову сніговиків одягають відро, що символізує достаток. А ось морква символізувала врожай, а мітла – боротьба з нечистою силою.

На сьогоднішній день створення снігових постатей не лише улюблена розвага для дітей, а й для дорослих.

Знайдіть і ви час, щоб насолодитися зимовим часом і зліпити свого сніговичка.

А для тих, у кого маленькі діти, не варто чекати на весну, щоб виповнилося бажання. ГЕНГІГЕЛЬ ТИЗИНГ – для полегшення прорізування зубів. Придбати його можна в аптечній мережі, а докладнішу інформацію дізнатися на нашому сайті.

Заказать сейчас