Откуда повелось голубое мальчикам

08.12.2021
Педіатрія
Откуда повелось голубое мальчикам

Блакитний – для хлопчика, рожевий – для дівчинки. Ця схема стала стандартом, до якого пристосувалася вся індустрія іграшок та одягу.

Цей поділ здебільшого пов'язаний з маркетингом, який адаптований до вимог та бачення батьків. Проте блакитний та рожевий не завжди були таким поширеним ґендерним маркером. Більше того, все було навпаки.

До 19 століття неможливо було визначити стать дитини по її одязі. Нерідко і дівчатка, і хлопчики носили сукні до 6-7 років, а волосся було довшим. Тому є очевидний доказ, якщо подивитися на фотографії минулих років.

Джо Паолетті, автор книги "Рожеве та блакитне: як відрізнити дівчаток від хлопчиків в Америці", пояснює це практичністю. Такий яскравий бавовняний одяг можна було спокійно відбілити і зберегти у відносній чистоті для дитячого одягу - істот, які люблять бруднитися.

З середини 19 століття дітей стали одягати в одяг пастельних відтінків. Серед них були блакитний і рожевий, але на той час поділ, який ми знаємо сьогодні, ще не з'явився. Навпаки. Історія могла б піти у протилежному напрямку!

У торговій публікації Earnshaw's Infants' Department за 1918 рік можна прочитати, що "загальноприйнятим правилом є одягати хлопчиків у рожеве, а дівчаток - у блакитне. Рожевий - більш виражений і сильний колір, тому підходить для хлопчика. З іншого боку, блакитний колір ніжніший. і витончений, тому він краще виглядає на дівчат. То був не одиничний приклад. Інші пропозиції включали підбір кольору одягу під колір волосся чи очей.Тут варто відзначити, що рожевий колір був скоріше призначений для дітей – люди похилого віку уникали таких відтінків.

Поділ на рожевий для дівчаток та блакитний для хлопчиків остаточно утвердився після Другої світової війни. У 1950-х роках існував дух конформізму та ґендерної асоціації з певними моделями. Одяг для малюків з ґендерними забарвленнями почала остаточно домінувати у 1980-х роках. Чому? Паолетті свідчить про дві основні причини.

Одним із них стала поява гендерних тестів для новонароджених дітей. Майбутні батьки могли дізнатися, хто в них народиться – дочка чи син. Потім вони поспішали до магазину, щоб купити речі, іграшки малюкові, облаштувати його кімнату. Продавці магазинів підлаштовувалися під їхнє бажання, і відмінним способом розрізняти статеву приналежність був колір. Більш індивідуалізоване вбрання було легше продати.

Другим – збільшення витрат на дитячі аксесуари. Малюки зазнають бомбардування рекламою, яка пропагує модельні образи лицарів та принцес. Діти усвідомлюють свою приналежність до певної статі приблизно у віці 3-4 років. Проходить ще 2-4 роки, перш ніж вони переконуються, що ця стать не зміниться сама по собі, наприклад, коли хлопчик переодягається у сукню. Це лише посилює потребу батьків відповідати суспільним умовам. Як би там не було, а ГЕНГІГЕЛЬ ТИЗИНГ допомагає при прорізуванні зубів малюкам обох статей. Заходьте на сайт і дізнавайтесь більше.

Заказать сейчас