Как не допустить стоматит

05.09.2021
Педіатрія
Как не допустить стоматит

Стоматит досить часто зустрічається явище, особливо у маленьких діток. Воно супроводжується болями і ерозіями на слизових порожнини рота. Причинами стоматиту виступають інфекційні агенти, зниження імунітету і хронічні захворювання. Стоматит при появі перших зубок зустрічається не так часто, проте завдає чимало клопоту батькам, так як сам процес «народження» молочних зубів досить складний. 

Які ж причини виникнення та симптоми стоматиту при прорізуванні зубок? 

Оскільки слизові оболонки у дітей досить ніжні і тонкі, то поранити їх легко, а у малюків з імунодефіцитом в ранки дуже швидко проникає інфекція. Дитина стає примхливим, плаксивим, відмовляється від їжі, у нього з'являється невелика температура і пронос - практично вся симптоматика, яка супроводжує звичайний процес прорізування зубок. 

Приєднання інфекційних агентів до цього і без того нелегкої процесу може ускладнити стан крихти і його самопочуття. Супроводжувати поява зубів можуть ряд захворювань: 

 · Молочниця - причиною є дріжджоподібні грибки, а спровокувати захворювання може прийом антибактеріальних засобів. На слизових можна виявити білясті плівки, а свербіж, біль роздратування на оболонках посилюються. 

 · Стоматит - причини даного стану можуть носити як місцевий характер (порушення мікробного балансу порожнини рота, недостатня гігієна, травми та інше ), так і загальний (хвороби шлунково-кишкового тракту, гельмінтози). 

 · Карієс - бувають випадки, коли у малюків зуби прорізуються не білого, а жовтого і коричневого кольору, що вказує на недорозвинення зубної емалі.Дефіцит міцності емалевого шару створює передумови для швидкого ураження зубів карієсом. 

Причини, які призводять не тільки до стоматиту, а й інших захворювань порожнини рота: 

1. Батьки облизують соски-пустушки, перед тим як дати їх малюкові. Всі бактерії, що знаходяться в роті дорослої, з легкістю можуть оселитися і в роті у дитини, викликаючи стоматит. 

2. Надмірне вживання солодощів, особливо дітьми до 3-х річного віку. Недостатні гігієнічні заходи ротової порожнини крихти може стати причиною поширення інфекції. 

3. Травмування слизової порожнини рота (пустушкою, іграшкою) і при спробі мам полегшити масажем процес прорізування зубів. 

4. Харчова алергія. Поява афт іноді можна пов'язати з вживанням певних продуктів харчування. 

5. Брак мікроелементів: вітамінів В1, В2, В6, В12, фолієвої кислоти, вітаміну С, Д, заліза, цинку. 

6. Генетична схильність. 

7. Молочниця грудного соска у матусі. При годуванні, інфекції з легкістю проникають в рот малюка. 

Лікування стоматиту проводитися стоматологом. Перш за все встановлюється причина і усуваються всі фактори, що викликають стоматит при прорізуванні зубок, а потім потрібно пройти курс лікування. 

У цей період давати малюкові пити багато рідини; виключити кислу, солону їжу. Вона повинна бути в рідкому або напіврідкому стані. Нейтральної температури. Полегшує стан питво прохолодних напоїв. При легкому перебігу достатньо полоскати рот після прийому їжі мирамистином або хлоргексидином. Якщо малюк маленький, альтернативою можуть виступити гелі для прорізування зубів.

ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ - ефективний засіб при лікуванні стоматиту, болі при прорізуванні зубів. В якості основного речовини використовується гіалуронова кислота, яка вже знайшла своїх шанувальників через чудових регенерують і відновлюють властивостей. ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ містить спеціальну мукоадгезівную матрицю, яка міцно прилипає до ясен на тривалий період, утворює гнучку, невидиму плівку, ефективно захищає ясна і утримує на місці активні компоненти гелю.

Заказать сейчас