Ребенку установили брекеты

05.09.2021
Педіатрія
Ребенку установили брекеты

Порушення співвідношення між зубами верхньої та нижньої щелеп у дітей лікують різними способами. Вибір оптимального варіанту здійснює лікар-ортодонт з урахуванням складності і віку дитини. Найбільш ефективним способом лікування патології прикусу фахівці вважають установку брекет-систем.

Сенс процесу виправлення дефекту полягає в переміщенні зубів в кістковій тканині щелеп на належне місце. Кістки вважаються найміцнішою і міцною структурою в людському організмі. Для переміщення коренів зубних елементів необхідно м'яке, але постійне механічний вплив. А брекети забезпечують стабільне силовий тиск на зуби.

Ключова роль брекет-системі відводиться силовий дузі, яка виготовлена ​​зі спеціального медичного сплаву, наділеного «пам'яттю форми». Така дуга завжди буде намагатися випрямиться і змушуючи зуби пересуватися слідом.

Корекцію прикусу потрібно починати якомога раніше.

Фахівці рекомендують:

 • в 2-3 рочки виконувати комплекс спеціальних лікувальних вправ для м'язів обличчя;

 • в 5 років - виправляти дефекти за допомогою знімних пластинок, кап; {{1 }} • з 12 років - встановлювати брекет-системи.

Для установки брекетів дитині необхідно:

1. Завершення росту зубів.

2. Необхідна для розміщення брекет-пластин висота коронкової частини зубів.

3. Найміцніша зубна емаль.

Чим раніше почати корекцію дефектів прикусу, тим менше часу займе терапія брекетами.

У дитини можуть початися проблеми з адаптацією після установки брекет-системи, оскільки чужорідний предмет у роті викликає неприємні відчуття.Крім цього, ортодонтична конструкція, створюючи силовий тиск, викликає почуття дискомфорту, а іноді і біль. Показник неприємних відчуттів носить індивідуальний характер. Період звикання після установки брекет-системи є важливою складовою в лікуванні.

Батьки в цей період повинні з увагою і терпінням ставитися до дитини. У 12 річному віці підліток уже здатний усвідомлювати необхідність терапії. Тому, на цьому етапі головне пояснити, що неприємні відчуття і біль - тимчасові, і не є приводом для припинення лікування.

Ортодонти радять:

 • для зменшення тертя деяких деталей конструкції про слизову порожнини рота використовують спеціальний віск;

 • на початковому етапі після установки брекетів частіше проводити полоскання рота розчином ромашки. Він сприяє дезінфекції та заспокоєнню слизової;

 • не торкатися системи руками або мовою;

 • виключити з раціону жорстку, гарячу і холодну їжу;

 • щоб відновити дикцію, дитині потрібно вимовляти вголос скоромовки і більше читати;

 • збільшити фізичні навантаження, які будуть діяти як фактор абстрактності;

 • не засинати на животі, щоб не привести до натиснення брекетів на губи;

 • больовий сидром знімати медикаментозними препаратами, які слід підібрати разом з лікарем.

 

Ефективним засобом для лікування різних видів ушкоджень (в тому числі при носінні брекетів) слизової порожнини рота є ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ - гель високомолекулярної гіалуронової кислоти, отриманої за допомогою біотехнології. Забезпечує швидке загоєння і відновлення м'яких тканин порожнини рота.Можна безпечно і ефективно застосовувати тривало, до повного зникнення симптомів захворювання, при хронічних запальних процесах. Не містить лідокаїну, алкоголю, цукру, штучних аромотізаторов, глютену, парабенів.

Заказать сейчас