Коронавірус і хвороби пародонту

Коронавірус і хвороби пародонту

Коронавірус і хвороби пародонту

24-25 березня 2023 року в м. Івано-Франківську пройшла науково-практична конференція "Інноваційні технології в сучасній стоматології" на базі Івано-Франківського національного медичного університету за підтримки ГО "Асоціація Стоматологів України". У конференції брали участь фахівці з України та Польщі, свої наукові доповіді представили професори з Варшавського медичного університету, Європейського інституту природничо-наукових досліджень та навчання з Німеччини, Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика, Івано-Франківського, Львівського, Ужгородського та Тернопільського національних медичних університетів.

Незважаючи на складний для України час нові розробки та результати досліджень доносяться до лікарів-стоматологів, адже від цих практичних знань багато в чому залежить успіх лікування пацієнтів.

Наша компанія Медвейв взяла участь у конференції з доповіддю від італійського виробника Ricerfarma, якого ми вже понад 8 років представляємо на фармацевтичному ринку України. Результатами досліджень на актуальну тему "Вплив стану ротової порожнини на розвиток коронавірусної інфекції SARS-CoV-2" італійські фахівці поділилися з українськими практикуючими стомалогами. Виробник серії ГЕНГІГЕЛЬ - італійська компанія Ricerfarma проводить масу ліцензованих досліджень. Наукові активи компанії складаються з пакета важливих ноу-хау і міжнародних патентів.

Ось основні тези доповіді:

·        Актуальність проблеми полягає в тому, що за даними ВООЗ за період 2019-2023 рр. на COVID-19 хворіли майже 700 млн осіб у всьому світі. У 20% пацієнтів хвороба протікала важко зі смертністю 6%. Здебільшого це пацієнти похилого віку, із системними захворюваннями та імуносупресією.

·        Ротова порожнина є однією з основних точок входу інфекції SARS-CoV-2, її стан визначає подальше проникнення вірусу. Проведені дослідження показують, що цитокіни або мікроорганізми, які продукуються як реакція на інфекцію в ротовій порожнині, викликають запалення у віддалених органах. Простежується патогенетичний ланцюжок: поганий стан ротової порожнини - секреція запальних цитокінів - важкий перебіг COVID-19.

·        Виявлено 4 основні патогенетичні чинники впливу:

1. Збільшення експресії ключових білків входу вірусу - ACE2, рецептора SARS-CoV-2 та TMPRSS2, що сприяє реплікації вірусу на епітелії в пародонтальній кишені ясен.

2. Потрапляння вірусу до системного кровотоку з пародонтальних кишень ясен за допомогою рідини (GCF), яка змішується зі слиною, або через пародонтальні капіляри.

3. Стимуляція секреції запальних цитокінів у нижніх дихальних шляхах.

4. Додаткова стимуляція виділення в яснах запальних цитокінів, які в GCF змішуються зі слиною, потрапляють у легені та ще більше посилюють запалення.

Резюме досліджень полягає в тому, що вищий рівень смертності від COVID-19 зафіксовано у пацієнтів із кровоточивістю ясен і захворюваннями пародонту. Пародонтальна терапія мінімізує системне поширення вірусних патогенів.

У наступній статті розглянемо основні механізми протидії вірусам і пропоновані методи захисту пародонту.

Заказать сейчас