Відповіді на 5 найважливіших запитань про гіалуронову кислоту

Відповіді на 5 найважливіших запитань про гіалуронову кислоту

Які переваги?

Гіалуронова кислота (ГК) - це природна речовина, яка міститься в нашому організмі: у сполучній тканині, шкірі, слизових оболонках, хрящах. Гіалуронова кислота відповідає за підтримання водного балансу, відновлення тканин, а також за змащення й амортизацію наших суглобів. Вона має безліч показань як у медицині, так і в косметології, включно з лікуванням болю в суглобах і поліпшенням зовнішнього вигляду шкіри.

Як вона дістається тканин?

Гіалуронова кислота може мати різну молекулярну вагу. Питання про проникнення її в тканини організму залишається дискусійним і важливим. Високомолекулярна ГК не може самостійно пройти через епідерміс і дерму, тому використовуються її ін'єкційні форми. Цей вид ін'єкцій широко застосовується в косметології у вигляді філерів і в медицині для внутрішньосуглобових ін'єкцій.

У стоматології для створення щільного контакту високомолекулярної ГК зі слизовою оболонкою ясен застосовують спеціальні суміші глікополімерів. Така комбінація надовго прилипає до слизової оболонки, в якій створюються сприятливі умови для відновлення тканин.

Для подолання шкірного бар'єру можна використовувати спеціальні речовини - транскутанні провідники, які, подібно до локомотивів, тягнуть довгі молекули ГК всередину. Такими провідниками є, наприклад, Транскутол або Тізоль.

Низькомолекулярна ГК, нанесена на шкіру або слизові оболонки, здатна надовго утримувати вологу й утворювати захисний шар. Це створює сприятливі умови для відновлення тканин, наприклад, в офтальмології.

Застосування в медицині

Гіалуронова кислота забезпечує водний баланс клітин сполучної тканини, переносить кисень і поживні речовини до місць запалення.

Її використовують:

·        Для лікування болю в суглобах, як внутрішньосуглобову рідину. Ін'єкції ГК полегшують біль і запалення в суглобах, змащуючи й амортизуючи уражену ділянку.

·        У хірургії ока, особливо в хірургії катаракти. ГК використовується як в'язкопружний агент, який захищає око під час операції. Вона також може використовуватися при лікуванні синдрому сухого ока, оскільки збільшує і підтримує вміст вологи в очах.

·        Для зволоження та регенерації слизової оболонки порожнини рота в стоматології. ГК застосовується місцево або закладається в ясенні кишені у випадках гінгівіту або пародонтиту.

Застосування в косметології

·        ГК зазвичай використовують як наповнювач для зменшення появи тонких ліній, зморшок та інших ознак старіння. При введенні підшкірно ГК допомагає відновити тургор тканин і об'єм. Її також можна використовувати для збільшення губ і поліпшення зовнішнього вигляду шрамів.

·        ГК підтримує тонус і пружність дерми, регенерує шкіру й активує фібробласти - клітини, які продукують колаген та еластин.

·        ГК живить волосся, запобігаючи ламкості та сухості шкіри голови.

Які ризики під час її використання?

Однією з переваг використання ГК є те, що це натуральна речовина, яка вже присутня в нашому організмі. Це означає, що вона добре переноситься більшістю людей і зазвичай не викликає алергічних реакцій. ГК також має відносно короткий період напіврозпаду: вона розщеплюється в організмі, що робить її безпечним і тимчасовим засобом.

Однак існують також потенційні ризики та побічні ефекти, пов'язані з використанням ГК у медичних і косметичних цілях. У рідкісних випадках ін'єкції ГК можуть призвести до інфекцій суглобів або інших ускладнень. При використанні як наповнювача в місці ін'єкції може виникнути набряк, почервоніння і синці. У деяких випадках під шкірою можуть утворюватися гулі або горбки, особливо якщо вводиться велика кількість препарату або занадто поверхнево.

Заказать сейчас