Нужен ли летом детям дополнительный витамин D

20.08.2020
Педіатрія
Нужен ли летом детям дополнительный витамин D

Здоровим діткам, які знаходяться на сонці протягом 15 хвилин з 10 до 15 годин (з урахуванням відкритих передпліч і ніжок) і не захищені сонцезахисними засобами, можна не брати додатково вітамін Д в період з травня по вересень.  Якщо батьки не впевнені, що малюк досить буває на свіжому повітрі під дією сонячного світла, то профілактичні дози не будуть зайвими.  Лікарі вважають це абсолютно безпечним.  Профілактичний прийом вітаміну Д без побоювань отримати передозування можна приймати в будь-якому віці.  А діткам до року додатковий прийом вітамін Д необхідний цілий рік, щоб запобігти таке захворювання як рахіт.  Малюки, народжені в покладений термін, повинні отримувати 10 мкг вітаміну Д на добу.

Багато матусі зададуть резонне питання: «Я ж годую грудьми і там є вітамін Д».  Це так, материнське молоко - краще харчування для немовляти.  Однак зміст в ньому вітаміну Д не здатне задовольнити потреби малюка.  Незважаючи на хорошу забезпеченість годуючої матусі вітаміном Д його наявність в жіночому молоці не досягає потрібних цифр, в якій додано вітаміну в раціон крихітки.

Теж стосується і молочних сумішей.  Дитяче харчування збагачене вітаміном Д. Як правило, один літр суміші містить приблизно 10 мкг вітаміну Д (тут все залежить від виду суміші і виробника).  Але немовля рідко вживає 1 літр готової суміші протягом доби, отже, він не в змозі забезпечити себе вітаміном Д. Ось чому дітки, які перебувають на штучному харчуванні, також повинні отримувати його додатково.

Можна почути питання про те, що навіщо давати вітамін Д, якщо мама більшу частину часу проводить з дитиною на сонці.  Педіатри відзначають, що в країнах Центральної та Східної Європи через кліматичні особливості клімату синтез вітаміну Д в шкірі з квітня по вересень утруднений.  Середнє число сонячних днів в географічних координатах більшій частині України - не більше 40 на рік.  До того ж природне вироблення вітаміну Д знижує застосування сонцезахисних засобів (щоб уникнути сонячних опіків, що цілком виправдано).  Ось чому лікарі рекомендують приймати вітамін Д у вигляді препаратів.

Дефіцит вітаміну Д призводить до порушення кальцієво-фосфорного обміну в організмі і підвищує ймовірність розвитку деяких хвороб і станів, таких як рахіт і йому подібних станів.

Недолік даного вітаміну обумовлює проблеми з емаллю зубів і засвоєнням кальцію.  Тендітна емаль, недоотримує корисні речовини, слабшає і руйнується, на зубах розвивається карієс.  Десни стають м'якими і не утримують коріння зубів, в результаті чого вони розхитуються.

Як наслідок - передчасна втрата молочних зубів, що завдає шкоди для постійних зубів.  Так як їх зачатки ще повністю не сформувалися, а вільне місце в ротовій порожнині вже утворилося, зубки можуть вирости кривими, слабкими і хворими.  Стоматологи також пов'язують дефіцит вітаміну Д і з іншими численними патологіями порожнини рота.

Для підбору необхідної дози вітаміну Д необхідно звернутися до педіатра.

Під час прорізування і зміни зубів рекомендуємо ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ - гель для усунення больових відчуттів і запалення ясен.  Засіб не містить анестетика, має високий рівень безпеки.  Входить до складу ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ гіалуронова кислота відновлює здоров'я ясен, пом'якшує запалення і захищає травмовані тканини ротової порожнини від проникнення бактерій.  Застосування гелі попереджає недолік природного ГК в тканинах ясен.

Заказать сейчас