Почему болит горло после кальяна

Почему болит горло после кальяна

Багато цінителів ароматного диму рано чи пізно починають відзначати у себе сильно дискомфорт в горлі після чергового розкурювання кальяну.  Це пояснюється тим, що тютюновий дим містить в собі деяку кількість шкідливих для організму людини речовин.  Вони подразнюючу впливають на слизову оболонку і здатні викликати больові відчуття.  Давайте більш детально розглянемо причини появи дискомфорту в горлі і дізнаємося, як його позбутися.

Причини болю в горлі після розкурювання кальяну

Біль в горлі після розкурювання кальяну не завжди викликана курильним приладом.  Часто буває так, що людина страждає від різних хронічних захворювань у прихованій формі.  Тоді тютюновий дим пошкоджує слизову тканину і викликає досить сильний дискомфорт.  Найчастіше до цих симптомів відносять різні вірусні і простудні захворювання або ж постійний стрес.  Нижче представлений перелік основних хвороб, які можуть стати причиною появи болю в горлі після кальяну:

1. Проблеми з щитовидною залозою.  Різні аутоімунні захворювання і запалення щитовидної залози здатні провокувати дискомфорт при розкурюванні ароматного диму.

2. Хронічні захворювання в горлі.  До них відносяться фарингіт, ларингіт, легка форма пневмонії тощо  Як ви бачите, всі дані недуги мають вірусний або бактеріальний характер.  Поєднання цих хвороб з густим кальянним димом може спровокувати дискомфорт в горлі і дихальних шляхах.

3. Порушення роботи шлунково-кишкового тракту.  Багато людей сьогодні страждають такими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, як гастрит або рефлюкс.  Друге захворювання може істотно вплинути на відчуття після розкурювання кальяну.  Справа в тому, що при рефлюксі частина шлункового соку потрапляє в стравохід і може трохи пошкодити слизову оболонку.  В результаті куріння виникає досить сильний біль в горлі.

4. Остеохондроз.  При захворюваннях шийного та грудного відділу хребта порушується іннервація тканин.  Це призводить до появи болів в горлі, які ніяк не пов'язані з запальним процесом, однак доставляють сильний дискомфорт.

Коли не слід курити кальян?

Хронічні хвороби переслідують багатьох людей.  Однак це не впливає на їх любов до розкурюванням кальяну.  Адже при правильному підході до використання курильного пристрою можна звести на нуль ризик появи дискомфорту в горлі.  Однак існують деякі фактори, які повинні змусити вас тимчасово припинити розкурювання наргиле.  В іншому випадку однієї болем в горлі ви не відбудетеся - в результаті можуть з'явитися досить серйозні захворювання, які вимагає тривалого лікування.  До так званих «активним стимуляторів» відносяться:

1. Кашель.  Особливо якщо він присутній на хронічної основі.  Даний симптом знайомий більшості опитаних курців.  Постійний кашель здатний викликати регулярне пошкодження слизової оболонки.  Це пояснюється тим, що в процесі відхаркування відбувається сильне перенапруження м'язів і органів дихання.  Використання кальяну в даному випадку може тільки нашкодити, тому під час загострення кашлю краще відмовитися від розкурювання ароматного диму.

2. ГРВІ.  Вірусні захворювання призводять до ослаблення імунітету людини.  Якщо їх вчасно не вилікувати, такі недуги можуть стати хронічними.  Тому, якщо ви займаєтеся лікуванням ЛОР-органів, то використання кальяну краще на якийсь час припинити.

3. Прийом деяких лікарських препаратів.  Не секрет, що будь-які таблетки, порошки або сиропи мають побічними діями на організм людини.  Це пояснюється реакцією наших органів на активна речовина препарату.  Крім того, деякі ліки можуть викликати алергічну реакцію в організмі, яка провокує набряк слизової оболонки і призводить до дискомфорту в горлі.

4. Наявність хронічних захворювань ясен: пародонтиту, гінгівіту;  наявність оточених і запалених тканин слизової порожнини рота.

Як позбутися від болю в горлі після кальяну?

На момент гострого болю в горлі бажано відмовитися від використання кальяну.  Якщо захворювання носить вірусний або бактеріальний характер, то необхідно спочатку провести медикаментозне лікування.  При наявності захворювань ясен рекомендується застосування засобу Генгігель Гідрогель.  Спеціально підібрана концентрація гіалуронової кислоти в ньому сприяє швидкому загоєнню великих площ слизової.  Інноваційна форма випуску - гідрогель - забезпечує тривале утримання речовин на слизовій оболонці.

 

Заказать сейчас