Почему детки все тянут в рот

18.10.2020
Педіатрія
Почему детки все тянут в рот

Перші два-три роки свого життя дитина тягне в рот все, що йому попадається під руку.  Це своєрідний спосіб дитя пізнати навколишній світ.  Йому все потрібно спробувати на смак, понюхати, облизати, помацати.  Малюкові ще не відомо, що смачно, а що ні, що можна їсти, а що не варто, які при цьому будуть його відчуття, з цієї причини він пробує на смак найрізноманітніші предмети.

Більшість матусь помічають, що, починаючи з піврічного віку карапуз постійно намагається облизувати іграшки, предмети, меблі, все тягне в свій рот.  Це явище вважається абсолютно нормальним і природним способом знайомством зі світом, що його оточує.  А ось викликати занепокоєння повинно то, якщо чадо не робить жодних спроб дослідити предмети і спробувати їх на смак.

Тяга тягнути все що можна побачити в рот цілком з'ясовна.  Перебуваючи в утробі матері, дитина одержувала все що необхідно через пуповину.  Після появи на світ поживні речовини починають надходити через рот, і освоєння орального способу її отримання набуває життєво важливе значення, а рот набуває в усіх відношеннях особливий статус.  Втім, через рот потрапляє не тільки їжа.  Більшість задоволень, які може отримати для себе маленький чоловічок, пов'язані з смоктанням.  Сюди входить задоволення голоду і розраду в смутку.  Адже для заспокоєння, йому також необхідна груди.  Рот у нього пов'язаний з позитивними емоціями.  І відправляти все в рот йому дуже навіть подобається.  Чого про найближчому дорослому оточенні не скажеш.

Крім основної місії рот в деякій мірі перетворюється в ще один і досить важливий орган почуттів.  Завдяки йому дитя пробує цей світ на смак.  Малюк за допомогою язичка і губок з'ясовує властивості різних предметів, одночасно з цим з огляду на їх смак відчуває як позитивні, так і негативні емоції.

Це дасть різноманітність досвіду, що послужить найважливішим фактором для розвитку мозку і формування багатогранного уявлення про світ.

Крім цього, на даному етапі йде активний розвиток великої і дрібної моторики.  Для того, щоб предмет потрапив в рот, до нього необхідно як мінімум підповзти, дотягнутися і міцно захопити, а вже потім піднести до рота.

На розвиток мовних здібностей ця «погана» звичка також впливає.  Динамічний рух щелеп, м'язів мови, губ при «вивченні» будь-якого предмета розвиває артикуляційний апарат.

Ще однією дуже важливою користю є зміцнення імунітету.  Відомо, що імунітет починається в кишечнику.  Для мікробіоти малюка важливий контакт з будь-якими бактеріями, а їх значна кількість залишається саме в горщику, до яких багато діток небайдуже ставляться.  «Фі, ну і гидота», - скаже будь-яка доросла і якомога швидше звернутися з малюком мити ручки і буде права, але і карапуз буде правий по-своєму.  Для нього самого і його несформованого бактеріального складу кишечника це абсолютно не гидота, а потрібні мешканці, які становлять велику цінність.  Контакт з великою кількістю мікроорганізмів дуже важливий для здоров'я малюка - це фактично тренування імунітету, так би мовити імунологічне загартовування.  Звичайно ж все повинно бути в міру.  Мова не йде про надмірну бруду, а й створювати «стерильні умови» так само не варто.

Часто причиною, по якій дітки все тягнуть до рота служить прорізування зубок.  Дёсенкі сверблять і болять, і карапузові хочеться полегшити цей стан.  В даному випадку можна постаратися запропонувати альтернативу, тим предметам якими він намагається це зробити.  Це можуть бути прорізувачі, соска, і т.д.

Щоб «потрібні» бактерії і мікроби потрапили в кишечник дитини і сприяли формуванню здорової мікробіоти, а не інфікували Десенки, які запалені під час прорізування зубок рекомендуємо до застосування засіб ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ.  Безпечне і ефективне полегшення для дитини, оптимальне рішення запитів батьків.  ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ містить інноваційну запатентовану мукоадгезівную полімерну матрицю, яка міцно прилипає до ясен на тривалий час.  Формує невидиму, м'яку, міцну плівку, яка має захисну дію, дозволяє гіалуронової кислоти довго залишатися на яснах для здійснення ефективного і тривалого впливу.

Тепер, дізнавшись всю користь, яку малюки отримують при вивченні навколишнього світу за допомогою рота, необхідно правильно побудувати для свого дитя і себе комфортне поведінку.

Заказать сейчас