С младенцем на море

20.08.2020
Педіатрія
С младенцем на море

Якщо в планах передбачений відпочинок на морі, потрібно підготуватися заздалегідь і почати треба з загартовування, яке можна проводити буквально з перших днів перебування крихти будинку.  Загартовування не тільки знижують вірогідність розвитку простудних захворювань, але і підвищують його витривалість.  Подібні процедури сприяють правильним обмінним процесам, позитивно впливають на фізичний розвиток малюка, на пристосування його організму до нових умов життя.

Для досягнення позитивного результату від гартують, потрібно дотримуватися певних правил:

 • Регулярне проведення;

 • Поступовість;

 • Починають гартувати здорову дитину;

 • Обмеження або повне припинення гартують на період хвороби.

Загартовування водою можна проводити з 1 місяця життя малюка.  Варто почати з умовно.  Температурний показник води для ранкового туалету коливається в межах 26-280 С, з подальшим зниженням до 200 С.

Для того щоб малюк почав звикати до нових відчуттів, наступний етап загартовування буде полягати в обтиранні.  Спочатку використовується вода 35-360 С. Процедура проводитися таким чином: обтирають ручки і ніжки малюка протягом 3-4 днів;  потім протягом тижня обтирають тільки верхню частину тулуба дитинку;  починаючи з 2 тижня приступають до повного обтирання.  Через тиждень можна поступово знижувати температуру води на 10С в день до 23-250 С.

З двох-трьох місяців можна приступити до загартовування стоп малюка.  З цією метою використовують махровий рушник, змочений водою (розведену морською сіллю).  Притримуючи малюка, дають йому можливість «постояти» на рушник кілька секунд.  Температура води в межах 25-260 С, з поступовим зниженням на 10 С в день та збільшенням часу процедури до 5-6 секунд.

З 9 місяців можна включити ще один елемент загартовування - обливання ніжок, спочатку теплою водою 28-300 С, знижуючи щодня на 10 С до позначки 200 С. Рекомендується проводити контрастне обливання ніжок.  Ця процедура особливо корисна діткам, схильним до алергічних реакцій і простудних захворювань.

Після того, як малюк вже звик до процедури обливання ніжок, можна перейти до повного обливання.  Проводити дану процедуру слід з температурою води 35-360 С, послідовно знижуючи до 280 С для діток до року, і до 250 С після рочки.  Воду на головку малюка лити не треба.  Починають обливання з ніжок, потім сідниці, животик і плечики.

Малюк повинен отримувати від процедур задоволення.  Якщо він вередує і відчуває дискомфорт, слід внести зміни в проведенні методик загартовування.

Ну а тепер безпосередньо про поїздку.  Для відпустки з маленькими дітьми найкраще підходять червень і серпень - початок вересня.  Плануючи поїздку, слід завчасно все продумати до найменших деталей.

Дитині для акліматизації на море необхідно від 7 до 10 днів, щоб він пристосувався до нового клімату, нового режиму, до нової обстановки і нового харчування.

У перші дні перебування на морі слід дотримуватися обережності з сонячними ваннами і водними процедурами.  Оптимальний час для перебування на пляжі з 7 до 10 годин ранку і з 17 до 20 години вечора.

Будь-яка матуся, перед тим як їхати відпочивати з малюком на море повинна обов'язково подбати про необхідні в подорожі речі.

У поїздці важливо дотримуватися правил гігієни.  Тому не забудьте покласти в сумку вологі серветки, щоб протирати ними руки собі і малюкові.  Поїздка є поїздка, і всяке може трапитися.  Візьміть з собою найнеобхідніші лікарські засоби (адсорбенти, протиалергічні, жарознижуючі, йод, перекис водню) та перев'язувальні матеріали.

Чи не будуть зайвими кілька невеликих іграшок карапуза, які будуть нагадувати йому про дім.

Також відпочинок може збігтися з прорізуванням зубів у малюка.  Щоб не зіпсувати приємні враження від поїздки і полегшити страждання дитини, варто подбати про те, щоб у списку необхідних коштів був присутній гель ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ.  Гель полегшує сам процес прорізування зубів, створює умови для швидкого загоєння і відновлення ясен і внутрішньої поверхні щоки, яка також може бути травмована.  Клінічні дослідження підтвердили, що компоненти ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ знімають біль і набряк в яснах.  Уже після першого нанесення спостерігається позитивний ефект, а саме зменшується слиновиділення, поліпшується сон, нормалізується поведінка вашого малюка.

Заказать сейчас