Самые качественные зубные пасты

Самые качественные зубные пасты

Важливою складовою частиною догляду за зубами є їх чистка.  На вітринах магазинів красується великий асортимент паст, але нам не завжди зрозуміло, яка паста необхідна і чим вона краще за інших.

Розібратися, що входить в їх склад та яким функціоналом володіє той чи інший компонент допоможе наш короткий путівник.

На сьогоднішній день зубні пасти - це досить складні полікомпонентні системи.  Від них чекають і звільнення зубів від нальоту, і відбілюючого ефекту, і зміцнення емалі, і запобігання запальних процесів, і свіжості дихання.  Крім комбінаторних властивостей, при розробці зубної пасти беруть до уваги і особливості порожнини рота.  Рот - особливий ділянку застосування, як за структурою (зуби, ясна, слинна рідина, мікроорганізми - все різне), так і за властивостями (постійна циркуляція повітря, зміни температури, надходження поживних і рідких речовин, мікробів).  Крім усього іншого, пасти для зубів повинні мати приємний смак.  Узагальнені складові зубної пасти виглядають так:

1. Вода близько 100%

Головним чином служить розчинником для інших компонентів.  Ще вона служить помічницею загусників при формуванні полімерної плівки, тим самим забезпечуючи освіту необхідної текстури пасти.  Не виключена рецептура і без води, в разі якщо певні компоненти з нею несумісні.

2. Зволожувачі - складають 20-35%

Порожнина рота в звичайному стані змочена слинної рідиною.  Сухість у роті створює неприємні відчуття, і тому до складу паст водять зволожувачі.  Найбільш часто це гліцерин і сорбіт.

3. Згущувачі - 5-20%

Їх присутність допомагає зубній пасті тримати форму, легко видавлюватися з туби, але в той же час не розпливатися по щітці.  Найчастіше як загусники використовують полімери (ксантанова камедь) або мінеральні компоненти (діоксид кремнію).

4. Абразиви - 20-40%

Абразиви в зубній пасті відповідають за ефективне очищення зубів від нальоту і їх відбілювання.  Абразивні речовини вступають в реакцію з неорганічними сполуками зубної емалі.  Часто застосовують не одне абразивну речовину, а поєднання декількох компонентів.  При виробництві продукту вибір абразиву залежить від властивостей і призначення зубних паст.

5. ПАР (поверхнево-активні речовини) - 1-2%

Є одним з ключових складових зубної пасти.  Саме вони утворюють піну, сприяючи рівномірному розподілу компонентів продукту по порожнини рота, тим самим допомагаючи якісному очищенню та іншим діям.

6. Ароматизатори, барвники, підсолоджувачі 1-2%

Дані компоненти додають зубній пасті запах, смак і колір.  Бажано віддавати перевагу натуральним речовин на основі ефірних масел і барвників з природних джерел.

7. Консерванти - до 1%

Для захисту від мікроорганізмів до складу зубних паст додають консерванти.  Найбільш часто серед зустрічаються в косметиці консервантів є парабени.  Однак незважаючи на дієвість і нешкідливість деяких речовин цього класу, вся група придбала невтішну репутацію.  Зважаючи на це в косметиці стали з'являтися інші варіанти консервантів такі як: бензойна кислота і її солі, сорбінова кислота і її солі.

8. Функціональні добавки

Під ними маються на увазі речовини, за допомогою яких зубна паста крім чистки - «робить ще більше».  Сюди входять фториди, що захищають від карієсу, антибактеріальні компоненти, які допомагають боротися з патологічними процесами в твердих тканинах зуба і захворюванням ясен, речовини, що зменшують чутливість та інші.

Основним показником якості зубних паст є абразивність.  Вибираючи зубну пасту ми перш за все робимо акцент на її функціональні властивості.  І вкрай рідко читаємо про чистячих компонентах, які входять до її складу.  Адже він повинен не тільки якісно видаляти наліт, але і делікатно ставитися до нашої емалі.  При чищенні зубів з досить великими миючими частинками, що входять до складу пасти, вони можуть «шкребти» по емалі, що з часом може призвести до її витончення.  Зубна паста з дрібними чистять частинками не в змозі результативно «здолати» зубні відкладення.  Тому при покупці зубної пасти необхідно уважно вивчити значення RDA.

RDA - покажчик, який визначає здатність зубної пасти порушувати тканини зубів.  Також це дає зрозуміти, наскільки продукт нешкідливий для нашої емалі.  Чим менше цей показник, тим дія зубної пасти буде більш щадне.  А ось значення RDA позначене тризначними цифрами, вказує на високий ступінь ризику пошкодження емалі.

Купуючи зубні пасти для догляду за порожниною рота потрібно орієнтуватися на що вказує рівень RDA і чи підходить він вам.

 • RDA від 30 до 50. Зубна паста з таким рівнем підійде тим, у кого є проблеми з яснами, підвищена чутливість зубів, вагітним жінкам і матусям, які годують грудьми, а також тим, у кого є протези.

 • RDA від 50 до 80. Такі зубні пасти є низькоабразивні і вони підійдуть для чищення зубів у дітей.

 • RDA від 80 до 100. Пасти з даними індексом відносяться до розряду помірно-абразивних паст.  Мають легким відбілюючим дією.  Регулярне використання таких паст можливо, за умови здорової порожнини рота і зубів.

 • RDA більше 100. Так як ці пасти мають високий ступінь абразивності, їх використання передбачає не частіше 2 разів на тиждень.  Подібні зубні пасти не підходять для щоденного використання.

Перед тим як використовувати пасти з абразивами варто отримати консультацію у лікаря-стоматолога.

З метою профілактики розвитку патологічних процесів слизової в порожнині рота під час чищення зубів рекомендуємо засіб ГЕНГІГЕЛЬ.  Лікувальні властивості ГЕНГІГЕЛЬ обумовлені вмістом гіалуронової кислоти, яка відноситься до біологічного компоненту сполучних тканин.  Засіб має протизапальну, ранозагоювальну, антисептичну, антибактеріальну дію.

Засоби лінійки ГЕНГІГЕЛЬ мають високий рівень безпеки, забезпечують тривалу ремісію і не мають протипоказань.

 

Заказать сейчас