Травмы слизистой рта

Травмы слизистой рта

Слизова оболонка рота – як перша лінія фронту. Вона приймає на себе перші дії подразників. Коли ми їмо, слизова піддається механічної, хімічної, термічної навантаженні за солоної, кислої, гарячої або холодної їжі, шипучих напоїв. Також неоднозначно впливає алкоголь і куріння. Якщо слизова оболонка людини володіє достатнім захисним потенціалом: міцним місцевим імунітетом, регенеративними якостями, все в порядку. Якщо 100 %-ної впевненості в слизовій немає, пропонуємо ознайомитися зі статтею, взяти на озброєння сучасні засоби, які доступні в аптеках.

Отже, травматичні ураження слизової оболонки поділяються на гострі і хронічні; механічні, фізичні, хімічні. За походженням ще можна травми поділити на побутові, спортивні, дорожні та виробничі. З визначенням травми складнощів, як правило, не виникає.

Гостра механічна травма слизової оболонки порожнини рота - одна з найбільш поширених. Найчастіше вона виникає при ударі, падінні, випадковому накусывании зубами, разгрызании горіхів або насіннячок, при зачіпанні слизової неякісної пломбою або краєм протеза, пораненнями ріжучими та колючими предметами

Такі травми мало болючі. Але якщо не приділити увагу процесу загоєння, на її місці може розвиватись ерозія, виразка, які згодом можуть інфікуватися.

Інший тип травми – хронічна механічна. Вона розвивається поступово, через розтягнутого в часі пошкоджуючого впливу.

• Нависають край пломб;

• Неякісні протези;

• Зубощелепні аномалії;

• Металеві лігатури;

• Неякісні шини;

• Шкідливі звички.

При цьому пацієнти найчастіше не предъялвяют скарг. Скарги при хронічної механічної травми слизової оболонки порожнини рота найчастіше на почуття сорому, дискомфорту, так, можуть бути скарги на припухлість, і на болезненость.

Незначні травми слизової оболонки будь-якої природи зазвичай гояться самостійно протягом 5-7 днів, і не вимагають спеціального лікування або звернення до стоматолога. Травми з кровотечею або глибоким опіком потребують кваліфікованих діях, вилікувати їх тільки вдома самостійно неможливо.

Відновити слизову оболонку порожнини рота?

В першу лікування хронічної механічної травми слизової оболонки порожнини рота має бути спрямоване на усунення дратівної фактора. Тобто всі пломби відновлені, протези відкориговані на час лікування виразок протези в принципі і не рекомендується носити) і все в такому ключі.

При хворобливістю слід обробити ерозію/виразку теплим розчином анестетика, той же 2% лідокаїн. Накладати пінні аерозолі, заживяляющие мазі.Можна звернутися до народної медицини і та застосувати масло обліпихи, шипшини.  Але сучасний європейський підхід полягає в восстановоленіі слизової препаратами з гіалуронової кислотою.  Вони надають репаративну дію, успокаівающеее, стимулюючий місцевий імунітет.  Ефект від їх застосування стійкий.  При нанесенні відсутня роздратування, печіння.  В Україні кошти такого роду представлені лінійкою Генгігель.  У різні фасовках і формах випуску Генгігекль представлений в аптечній мережі.  Він є зразком професійного підходу в стоматології для регенерації пошкодженої слизової оболонки ротової порожнини.

 

Заказать сейчас