Все о белом шуме

13.06.2021
Педіатрія
Все о белом шуме

Напевно кожному не раз доводилося засинати під білий шум. Наприклад, під роботу телевізора або шум працюючого в приміщенні кондиціонера. Фоновий звук з різними частотами, розподіленими рівномірно і звучить розмірено, заповнюючи весь діапазон доступний людському вуху, це і є білий шум. У це поняття входять: шум дощу, прибою, шурхіт листя, звук від включеного вентилятора, фена, пилососа. І якщо дорослої людини подібні шуми не завжди заспокоюють, а іноді і не дають віддатися Морфею, то для немовляти це однотонне звучання звичніше, ніж тиша і сприяє заспокоєнню.

Все гранично просто. Під час внутрішньоутробного розвитку малюк не знаходився в повній тиші. Йому було чутно мамочкіной серцебиття, дихання і гул крові, що біжить по судинах, а також велика кількість звуків за межами живота. Звучання цього шуму було постійним і рівномірним. Новонароджений звик до такого фону, і тиха обстановка, в якій його намагаються укладати спати, може вселяти йому страх.

ПОЗИТИВНІ МОМЕНТИ ЗАСТОСУВАННЯ БІЛОГО ШУМУ

Численні дослідження показали, що білий шум нешкідливий для діток. Він може працювати під час денних або нічних снів немовляти, якщо необхідно, «заховати» сторонні звуки. Найбільш дієво його застосування в перші чотири місяці. Однак ніякого вікового «ліміту» щодо введення білого шуму немає. Знайомство немовляти з фоновим звуком можна почати з будь-якого віку.

1. Допомога в заспокоєнні карапуза. Якщо малюк довго плаче, і не виходить його нічим заспокоїти, то включення генератора білого шуму може в цьому допомогти.

2. Процес засинання відбувається швидше.Більшість діток засипають під білий шум протягом 5 хвилин. Він діє на них розслабляючи. Малюк відчуває себе захищеним і незабаром засинає.

3. Міцний сон. Використання білого шуму дозволяє не прокидатися немовляті через кожні півгодини, на що часто нарікають батьки. Він допомагає впоратися з проблемою фрагментарного сну, збільшивши його тривалість. В результаті дитина краще висипається і відчуває себе добре.

4. Допомога у виключенні сторонніх звуків. Дана проблема знайома матусям, у яких різновікові діти, що не дають своїми іграми заснути маленькому. Ремонтні роботи за стіною у сусідів, безперервні звуки з вулиці - це також заважає спокійно заснути карапузові. Тому на тлі монотонного звучання білого шуму сторонні звуки залишаться непоміченими.

ІСНУЄ ШКОДА ВІД ЗАСТОСУВАННЯ БІЛОГО ШУМУ?

Багато матусі переживають, що дитина може звикнути до білого шуму і не зможе в майбутньому без нього заснути. Або він вплине на ще не сформовану нервову систему.

Не варто побоюватися, проведені дослідження довели, що фоновий звук не робить негативного впливу на центральну нервову систему, якщо дотримуватися певних правил безпеки:

 • Під час сну крихти гучність білого шуму повинна варіювати в межах п'ятдесяти децибел.

 • Генератор білого шуму повинен бути на відстані більше одного метра від місця, де спить дитина.

Останнім часом зростає бум на використання «сонних іграшок». Вони продукують кілька видів білого шуму. Іграшка включається, коли малюк починається крутитися, і вимикається, коли він засинає (лежить деякий час спокійно).Однак багато фахівців не вважають такий пристрій безпечним.

Педіатри категорично проти перебування з перших днів життя в колисці сторонніх предметів (подушок, ковдр), через імовірність розвитку задухи. Крім усього іншого, генератору білого шуму слід перебувати в метрі від зони відпочинку малюка.

Фахівці солідарні в думці, що білий шум сприяє заспокоєнню дитини тільки в тому випадку, коли його занепокоєння спровоковано втомою і нервовим перенапруженням. Якщо ж малюк вередує з іншої причини (коліки, голод, прорізування зубів), то білий шум буде низькоефективних. У подібних ситуаціях в першу чергу необхідно усунути причину дискомфортного стану.

При прорізуванні зубів варто мати в аптечці спеціально розроблені для цього випадку кошти. ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ - допоможе батькам і дітям менш болісно пройти період прорізування зубів. Гель не має в складі консервантів, цукру, анестетиків, барвників і алкоголю. При потраплянні в організм інактивується ферментами травної системи. Діючою речовиною ГЕНГІГЕЛЬ ТІЗІНГ є біотехнологічна високомолекулярна гіалуронова кислота. Дізнатися більше про засіб можна на цьому сайті.

Заказать сейчас