Откуда берется кариес

Откуда берется кариес

Карієс - найбільш поширене захворювання в світі. Згідно з даними, каріозні зуби мають до 91% дорослого населення. 

Статистика жахлива, чи не так? Особливо якщо врахувати, що цей процес досить просто не допустити. 

Карієс (лат. Caries «гниття») - хвороба, при якій відбувається руйнування твердої тканини зуба і утворюється порожнина. Згодом порожнина збільшується, і, якщо не вжити жодних заходів, повністю руйнує зуб. 

Найважливіше у всій цій плачевною історії те, що зубна емаль - найтвердіша тканина в нашому організмі. Вона в кілька разів міцніше кісток. Медики довгий час не могли з'ясувати, яким чином може руйнуватися така міцна тканина. 

Тільки в 20 столітті стало зрозуміло, що справа в хімії. На подив стійкі до механічних впливів зуби без проблем піддаються руйнівній дії кислот. 

Якби зуби росли де-небудь зовні тіла, вони були б непереможні, оскільки мають мінеральну «кам'яну» емаль. Але вони знаходяться в роті, куди потрапляє їжа. А де їжа - там бактерії, що виділяють кислоту, яка атакує зубну емаль і запускає процес руйнування. 

Фахівці описують появу карієсу наступним чином. 

1. Освіта зубного нальоту 

Це тонка липка плівка, що залишається на зубах після прийому їжі. Якщо її вчасно не видалити, на ній починають своє активне розмноження бактерії. 

Положення посилитися, якщо наліт не видаляти тривалий час: утворюються зубні бляшки, які виступають в ролі «щита» для влаштувалися на емалі бактерій. 

2.Поява мікротріщинок і дірочок 

Велика кількість кислот здатні розчинити мінеральні солі в зубної емалі. Це сприяє появі дрібних тріщин і дірочок на поверхні зуба. Якщо дію кислот триває, пошкодження проникають всередину і поступово досягають дентину, захищеного набагато гірше, ніж емаль. Руйнування прогресує, порожнину в зубі видно неозброєним оком. 

3. Продовження руйнування 

У міру прогресування карієсу бактерії і віднайдені ними кислоти продовжують просочуватися крізь зубну тканину і досягають м'якої сполучної тканини зуба, в якій знаходяться кровоносні судини і нервові закінчення. Ця тканина запалюється, набрякає і починає здавлювати нерви. Так до запалення приєднується гострий біль. 

Щоб зменшити ймовірність розвитку карієсу, потрібно виконувати профілактичні заходи. 

1. Контролювати раціон харчування 

Існують продукти, які створюють сприятливе середовище для бактерій, такі як молоко, морозиво, сухофрукти, печиво, цукерки, солодка газована вода. Вони складно змиваються слиною. 

Вживати таку їжі можна, якщо є можливість відразу почистити зуби або ретельно прополоскати порожнину рота водою. 

2. Чи не зловживати перекушуваннями 

Манера постійно щось жувати або пити солодку газовану воду тільки активізує живуть у роті бактерій. А значить створюється «кислотна ванна» для зубів. 

3. Ретельне чищення зубів 

Для ефективного видалення зубного нальоту, необхідно чистити зуби не менше 2 хвилин. І звичайно ж правильно проводити саму чистку. 

4.Паста повинна бути з оптимальним вмістом фтору 

Фтор сприяє зміцненню зубної емалі, а також ліквідує бактерії. Оптимальний вміст фтору в зубній пасті має дорівнювати 1350-1500 ppm. При покупці звертайте на це увагу. 

5. Стежити за станом пломб 

Згодом пломби можуть зруйнуватися, а на їх краях формується важкий для доступу зубний наліт. Тому що починається руйнуватися пломбу слід своєчасно замінити у фахівця. 

6. Систематичне відвідування стоматолога 

Розвиток карієсу відбувається поступово і на ранніх етапах може бути непомітний. Лікар може вчасно виявити патологію і при необхідності провести процедури, які зможуть запобігти руйнуванню зубної емалі. 

Також застосування засобів лінійки ГЕНГІГЕЛЬ створює передумови для ремінералізації постійних зубів. Грунтуючись на властивості гідроксиапатиту емалі до хімічного обміну, стає можливим вплив на хід мінералізації та зрілості зубної емалі за допомогою гіалуронової кислоти в складі ГЕНГІГЕЛЬ і кальцію, магнію, фтору, одержуваних з коштів-репарант. 

 Такими засобами є препарати безпосереднього контакту: аплікації, гелі, засоби для полоскання, гігієнічні зубні пасти.

Заказать сейчас